کد خبر 483134

هواشناسی اعلام کرد؛

بارش برف شبانه در ارتفاعات تهران

سازمان هواشناسی اعلام کرد: ارتفاعات تهران امشب شاهد بارش برف و باران خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «امین‌حسین نقشینه» با اعلام این خبر، گفت: امروز در تهران شاهد افزایش ابر و بارش عصرگاهی باران خواهیم بود. روی ارتفاعات تهران امشب برف و باران خواهد بارید و بارش‌ها شنبه در تهران شدت می‌گیرد و مداوم‌تر خواهد شد و در ارتفاعات شمال تهران، بارش برف را پیش‌بینی می‌کنیم.

وی افزود: امروز یک سامانه بارشی از غرب وارد کشور شده است که به واسطه آن غرب، شمال غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از جنوب غرب بارانی خواهد بود. در این استان‌ها بارش‌ها به صورت باران گاهی همراه با رعد و برق و تندبادهای لحظه ای همراه خواهد بود.

نقشینه خاطرنشان کرد: روی ارتفاعات زاگرس مرکزی، البرز مرکزی و ارتفاعات غرب و شمال غرب بارش برف را خواهیم داشت و در مناطق مستعد در غرب و جنوب غرب، بارش تگرگ را انتظار داریم.

بنا بر اعلام سازمان هواشناسی، بارش‌های امروز در استان‌های لرستان، غرب چهارمحال و بختیاری، ایلام، شمال خوزستان، کرمانشاه و کردستان شدت خواهد گرفت.

او اشاره کرد: برای شنبه تقویت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور را پیش‌بینی می‌کنیم و گستره این سامانه بارشی فردا تا شمال غرب نیز کشیده خواهد شد.

روز شنبه (اول آذر) بارش در استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، لرستان، ایلام، کردستان، همدان، مرکزی، غرب اصفهان، البرز، زنجان، قزوین، قم و تهران شدت خواهد گرفت.

روز یکشنبه در سواحل شمال، شرق، شمال شرق، جنوب غرب، مرکز و بخش‌هایی از جنوب شرق، شمال غرب و غرب بارندگی را خواهیم داشت. بارش‌ها در مناطق سردسیر به شکل برف خواهد بود. در شهر مشهد انتظار بارش برف همراه با کاهش دما را خواهیم داشت.

روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده در سواحل دریای خزر، بخش‌هایی از جنوب شرق و هرمزگان بارش باران و در ارتفاعات بارش برف را داریم.

بیشنیه دمای تهران امروز ۱۲ درجه سانتی‌گراد و فردا به ۱۰ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید و کمینه دما در شمیرانات ۶ درجه، مهرآباد ۷، فیروزکوه سه درجه زیر صفر و آبعلی ۲ درجه زیر صفر خواهد شد.

امروز بیشینه دما در اهواز و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است و در روزهای دوشنبه و سه شنبه به ۲۰ درجه می‌رسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر