کد خبر 482303
وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد:

برقراری۶۰۰هزار ارتباط زنده در شبکه شاد

وزیر آموزش و پرورش از استفاده شبکه شاد از پهنای باند ۳۲۸ گیگابیت بر ثانیه کشور خبر داد و گفت: ۶۰۰ هزار ارتباط زنده در شبکه شاد برقرارشده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محسن حاجی میرزایی در حاشیه جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی و در جمع خبرنگاران از ارائه گزارشی در خصوص فعالیت‌های شبکه شاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و اظهار کرد: در این جلسه مراحل رشد و توسعه شبکه شاد نمایش داده شد و اعضای شورا با کارکردهای شبکه آموزش دانش‌آموز( شاد) آشنا شدند.

وی افزود: با پدیده‌ای روبه‌رو شدیم که نظام آموزشی را در مخاطره قرارداد زمانی که امکان حضور دانش آموزان در مدرسه نبود ناگزیر به ارائه تدبیر بودیم لذا شاد یک مولود شش‌ماهه است که توانسته به بزرگ‌ترین نرم‌افزار و سکویی که ارائه خدمات مبتنی بر فناوری‌ اطلاعات را انجام می‌دهد، تبدیل شود.

حاجی میرزایی تصریح کرد: بیش از 12 میلیون نفر از دانش آموزان و 700 هزار معلم و 100 هزار مدیر در شبکه شاد فعال هستند و رکورد استفاده هم‌زمان بیش از 328 گیگا بیت بر ثانیه را پشت سر گذاشتیم و600 هزار ارتباط زنده را داشتیم.

وی ادامه داد: حضور هم‌زمان بیش از دو میلیون نفر را در شبکه شاد داشتیم و به‌طور متوسط 9 میلیون و 800 هزار نفر در روز حداقل یک ساعت و 5 دقیقه در شاد فعال هستند و این اعداد بسیار بزرگی است.

وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: طبیعتاً برخی از مناطق و یا مدارس با مشکلاتی روبه‌رو هستند اما همه‌کسانی که از شاد استفاده می‌کنند، می‌دانند که هر هفته نسبت به هفته قبل اشکالات شاد کمتر می‌شود و تیم‌های ورزیده، متعهد و مصممی درصدد رفع این مشکلات هستند امیدوارم این شبکه بستر مناسبی برای ارائه خدمات آموزشی باشد.

وی اضافه کرد: عده‌ای به دلیل عدم امکانات ازجمله نداشتن تبلت و گوشی هوشمند به شبکه شاد دسترسی ندارند و یا در منطقه‌ای زندگی می‌کنند که ممکن است اینترنت نداشته باشند جای نگرانی در این خصوص نیست چون آموزش‌های ما از طریق تلویزیون ارائه می‌شود و در آموزش‌های تلویزیونی دقیقه مطابق برنامه زمان‌بندی مدارس دروس به‌طور کامل  ارائه می‌شوند و مدیران نیز اوضاع را کنترل می‌کنند و با دانش آموزان در تماس هستند و رفع اشکال می‌کنند.

حاجی میرزایی اظهار کرد: امیدوارم سال تحصیلی متفاوت امسال را باکیفیت خوبی پشت سر بگذاریم و با کمترین آسیب بتوانیم این سال را پشت سر بگذاریم.

وی ادامه داد: معتقدیم آموزش حضوری نباید تعطیل شود می‌توانیم دانش آموزان را گروه‌بندی کنیم و بارعایت فاصله اجتماعی در مدرسه حضور یابند و ارتباط حضوری داشته باشند و این برای همه ما بهتر است از ستاد ملی کرونا خواستیم در این زمینه کمک کند. مناطقی داریم که آمار دانش‌آموزانش بسیار کم است مانند مناطق روستایی و عشایری و حدود 35 درصد مدارس ما آمار دانش‌آموزی آن‌ها زیر50 نفر است بنابراین این‌گونه مدارس بدون مشکل می‌توانند به کارآموزشی خود ادامه دهند.

حاجی میرزایی افزود: از دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا  تبعیت می‌کنیم اما پیشنهاد، تأکید و درخواست ما این است که مجال داشته باشیم در مناطقی که امکان‌پذیر است آموزش را به‌صورت حضوری ارائه دهیم این کار برای دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی فوق‌العاده اهمیت دارد و آن‌ها باید در هفته حداقل یک تا دو روز را  حتی با خانواده در مدرسه حضور یابند تا اطمینان حاصل کنیم که کار آموزش به‌خوبی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: این موضوع  جزو طراحی‌ها و برنامه‌های ما هست و پیش‌بینی‌شده که دانش آموزان پایه اول حتماً به‌صورت حضوری و با رعایت دستورالعمل‌ها در مدرسه باشند بنابراین به‌محض اینکه ستاد کرونا این مجوز را به ما بدهد قطعاً این کار را انجام خواهیم داد.

ارسال نظر