کد خبر 479039

سخنگوی سازمان غذا و دارو:

تبلیغات دارو تنها از پایگاه‌های اختصاصی مجاز است

سخنگوی سازمان غذا و دارو با تاکید بر لزوم معرفی داروها در نشریات و پایگاه‌های تخصصی، گفت: تبلیغات داروها در سایر نشریات و رسانه‌های غیر تخصصی حتی در صورت ادعای توزیع اختصاصی برای جامعه پزشکی مجاز نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین، کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو در حساب توییتری خود نوشته است: « معرفی فرآورده‌های دارویی اعم از داروهای شیمیایی، گیاهی یا سنتی صرفا در نشریات و پایگاه‌های تخصصی مجاز است. هر فرآورده‌ای که در مجوز صادره‌ آنها کاربرد دارویی ذکر شده مشمول این موضوع خواهد بود.»

وی در ادامه تاکید کرده است:« تبلیغات داروها در پوشش معرفی در خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها، مجلات و سایر نشریات و رسانه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی حتی در صورت ادعای توزیع اختصاصی برای جامعه پزشکی مجاز نیست.»

سخنگوی سازمان غذا و دارو همچنین نوشته است:« این موضوع در قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌های حوزه دارو در خصوص این موارد با جزئیات، اشاره شده است. بیان یافته‌های جدید علمی در مورد داروها از رسانه‌های گروهی عمومی بدون ذکر نام اختصاصی دارو یا موسسه و شرکت تولید کننده و توزیع کننده البته پس از تایید بلامانع است.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر