کد خبر 478265

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونا در تهران مطرح کرد؛

غربالگری افراد مشکوک به کرونا در محلات تهران

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: مساجد نقش پررنگی در هماهنگی کار‌های محله دارند و برای مقابله با کرونا از ظرفیت آن‌ها استفاده خواهیم کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، علیرضا زالی فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران عصر امروز در برنامه هماهنگی جهت اجرای دستورات رهبری، اظهار کرد: در مدیریت مقابله با بیماری کرونا بحث استفاده از نیرو‌های مردمی با محوریت مسجد و محله انجام می‌شود.

او ادامه داد: نحوه مشارکت مساجد در مقابله با کرونا بررسی شده است. جهت کمک به مسائل بهداشت و درمان و توزیع بسته‌های حمایتی در مسجدهای محله برنامه ریزی ویژه‌ای شده است.

زالی با اشاره به مشارکت ۳۰۰ مسجد در مقابله با بیماری کرونا گفت: یکی از موضوعات مهم جهت مقابله با کرونا در محلات فعال شدن مجدد درمانگاه‌های مساجد است، زیرا مساجد نقش پررنگی در هماهنگی کار‌های محله دارند. در آینده جلسه‌ای با ائمه جماعت مسجدها با هدف برنامه ریزی جهت مقابله با کرونا در این مکان‌ها خواهیم داشت.

او بیان کرد: غربالگری فعال و کمک به بیماری‌یابی در محلات از جمله اقدامات مهمی است که در محله با کمک مساجد انجام می‌شود تا لیست مبتلایان مشخص و در اختیار نهاد‌های ذی‌ربط قرار گیرد.

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران تاکید کرد: یکی از اقدامات مهم در دوران شیوع بیماری ارائه بسته‌های حمایتی معیشتی ویژه خانواده‌هایی است که اعضای آن‌ها بر اثر بیماری کرونا فوت کرده اند یا جزو اقشار کم برخوردار هستند که این بسته‌ها با کمک نهاد‌های مختلف مانند سپاه و مساجد در بین افرادکم برخوردار تحت عنوان کمک مومنانه توزیع می‌شود.

بستری شش هزار و ۲۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های تهران

زالی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته ۸۵۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تهران بستری شده اند، افزود: ۱۶۷ نفر از مراجعه کنندگان به مراکز درمانی تهران در شبانه روز گذشته در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

او گفت: در شبانه روز گذشته تعداد ده هزار و ۷۰۰ نفر به مراکز بهداشتی و درمانی به صورت سرپایی مراجعه کرده اند. همچنین تا به امروز تعداد شش هزار و ۲۵۰ بیمار در بیمارستان‌های سطح تهران بستری شده‌ اند.

توزیع ماسک ارزان قیمت در مساجد

در ادامه مراسم نوری مدیرکل امور مساجد گفت: در ۲۲ منطقه تهران امکان سرویس دهی به مردم توسط مساجد دارای درمانگاه ایجاد شده است و از فردا مساجد ما بر اساس دستورالعمل‌ها فعالیت خاصی را در زمینه مبارزه با بیماری کرونا آغاز می‌کنند.

نوری ادامه داد: حمایت‌های مادی و معنوی در مساجد آغاز شده است و در مرحله اول از فردا ۳۰۰ هزار ماسک ارزان قیمت در مساجد توزیع خواهد شد.

او با اشاره به اینکه اولویت اصلی در بخش مردمی موضوع بهداشت و درمان است، بیان کرد: در زمینه موضوعات پزشکی نیازمند مجوز‌های لازم هستیم. در ۱۵ مسجد شهر تهران امکان معاینات اولیه و ارجاع افراد به درمانگاه‌های تخصصی ایجاد شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر