کد خبر 477797

کیفیت هوای تهران در مدار سلامت

کیفیت هوای پایتخت امروز - دهم آبان- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۹۵ در شرایط سالم است

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۸۶ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۱، ازن با شاخص ۵۵، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۴ و منواکسید کربن با شاخص ۴۳ بوده‌است.

ایستگاه گلبرگ منطقه ۸ صدرنشین هوای سالم

بر این اساس، ایستگاه‌های گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۷۰، اقدسیه منطقه ۱ با شاخص ۷۴ و پونک با شاخص ۷۵ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده‌اند.

ایستگاه پارک سلامت منطقه ۱۷ صدرنشین هوای آلوده

همچنین ایستگاه‌های پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۱۳۳، پارک قائم منطقه ۱۸ با شاخص ۱۲۶ و فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص  ۱۲۲ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۵۸ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۵۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده‌است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر