کد خبر 475407

کیفیت هوای تهران در مدار سلامت

کیفیت هوای پایتخت امروز - بیست و نهم مهر - از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۹۳ در شرایط سالم است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۹۰ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۲، ازن با شاخص ۵۴، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۰ و منواکسید کربن با شاخص ۴۴ بوده‌است.

ایستگاه ژیوفیزیک صدرنشین هوای سالم

بر این اساس، ایستگاه‌های ژئوفیزیک منطقه۶ با شاخص ۶۵، پونک با شاخص ۶۷ و مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۶۸ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده‌اند.

ایستگاه پارک قایم صدرنشین هوای آلوده

همچنین ایستگاه‌های پارک قایم منطقه ۱۸ با شاخص۱۴۴، پارک شکوفه منطقه ۱۷ با شاخص ۱۳۳ و پیروزی در منطقه ۱۳ با شاخص ۱۱۲ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۵۳ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۴۴ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها در شهر تهران به ثبت رسیده‌است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر