کد خبر 471836

اطلاعیه شماره ۶ ستاد اربعین؛

امکان عزیمت موکب‌های اربعینی به عراق کاملاً منتفی است

در اطلاعیه شماره ۶ ستاد مرکزی اربعین تاکید شد: با توجه به پخش اخباری مبنی بر پذیرش تعدادی از موکب‌های اربعینی در عراق بدینوسیله تاکید می‌شود با توجه به شرایط موجود شیوع بیماری کرونا و رایزنی‌های قبلی با مسئولین عراقی، این امر کاملاً منتفی است.

به گزارش اقتصادآنلاین، طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ اطلاعیه شماره ۶ ستاد مرکزی اربعین حسینی منتشر شد. 

بسم الله الرحمن الرحیم
ان الحسین مصباح الهدی و سفینهً النجاهً

ضمن تشکر و قدردانی از همکاری مردم فهیم، ولایتمدار و عزیز ایران اسلامی و عزاداران سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) به اطلاع می‌رساند:

با توجه به پخش اخباری در برخی از خبرگزاری‌ها مبنی بر پذیرش تعدادی از موکب‌های اربعینی بدینوسیله تاکید می‌شود با توجه به شرایط موجود شیوع بیماری کرونا و رایزنی‌های قبلی با مسئولین محترم عراقی، امکان عزیمت موکب‌های اربعینی برای ارائه خدمات به کشور عراق وجود نداشته و این امر کاملاً منتفی است.
در جهت بهره گیری از کمک‌ها و نذورات عام مردم مقرر شده است کمیته مشارکت‌های مردمی این ستاد (ستاد باز سازی عتبات عالیات) حسب نیاز‌های فعلی جامعه، کمک‌ها و نذورات عام جمع آوری شده را در قالب کمک‌های مومنامه در مناطق محروم و در بین نیازمندان توزیع کند؛که سازوکار اجرای این امر توسط کمیته مذکور به اطلاع موکب داران گرامی خواهد رسید.
امید است این اقدام تاثیرگذار و ارزشی، در پیشگاه الهی مأجور و ذخیره آخرت برای خیران گرامی و زائرین حضرت سیدالشهدا (ع) شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر