کد خبر 471289
در میان وحشت از شیوع گسترده کرونا؛

وزارت بهداشت عراق مردم را به زیارت از راه دور اربعین دعوت کرد

وزارت بهداشت عراق در اطلاعیه ای با اعلام نگرانی شدید از احتمال شیوع گسترده ویروس کرونا در میان زائران اربعین، از مردم این کشور خواست که به زیارت از راه دور کربلای معلای اکتفا کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در این اطلاعیه که امروز (جمعه) منتشر شده وزارت بهداشت عراق از رسانه های محلی نیز خواسته است که مردم را  به زیارت از راه دور تشویق کنند.
وزارت بهداشت عراق همچنین از موکب داران خواست که غذاها را در ظرف های یک بار مصرف آماده کنند و آنها را همراه با رعایت کامل پروتکل ها و دستورهای بهداشتی در اختیار زائران قرار دهند.
وزارت بهداشت عراق این اقدام ها را برای حفاظت از سلامت و جان مردم بسیار ضروری دانسته است.
عراق در هفته های گذشته شاهد جهش کرونا بوده است موضوعی که با توجه به امکانات ناکافی بهداشتی و درمانی این کشور باعث نگرانی و وحشت مقامات شده است.
جهش کرونا در عراق در حالی است که مقررات و محدودیت های اجتماعی از جمله تعطیلی مدارس، بستن های گذرگاه های مرزی و کاهش نیروها و ساعات فعالیت های اداری در عراق همچنان ادامه دارد.
عراق اکنون با ثبت حدود ۵ هزار مورد ابتلا به کرونا در میان کشورهای عربی در جایگاه نخست مبتلایان روزانه به کووید-۱۹ قرار دارد.
از آغاز همه گیری کرونا در اوائل اسفند ۹۸ تاکنون ۳۶۰ هزار  نفر در این کشور به ویروس کووید - ۱۹ مبتلا شده اند که بیش از ۹ هزار و ۲۰۰ نفر از آنان جان خود را دست داده اند.

ارسال نظر