کد خبر 465834

معاون برنامه‌ریزی و توسعه خبر داد:

کاهش ۴۰ درصـدی درخواست بازنشستگی فرهنگیان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه از کاهش ۴۰ درصدی درخواست بازنشستگی فرهنگیان نسبت به سال گذشته خبر داد و این موضوع را برای آموزش‌وپرورش و دولت در رفع کمبود نیروی انسانی آموزش‌وپرورش مؤثر دانست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی الهیار ترکمن با اشاره به تأمین اعتبار مالی۵۴۰۰ میلیارد تومان و پرداخت پاداش ۴۷ هزار فرهنگی بازنشسته سال ۹۸ اظهار کرد: با توجه به تغییراتی احکام حقوقی فرهنگیان شاغل رخ‌داده است باعث شده بسیاری از آن‌ها برای استفاده از مزایای استمرار افزایش حقوق سال ۹۸ و ۹۹ در تعیین میزان حقوق بازنشستگی، ترجیح دهند فعالیت خود را در آموزش‌وپرورش استمرار دهند و بازنشسته نشوند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع با اشاره به اینکه در سال جدید به‌طور دقیق تاکنون ۲۸ هزار و ۹۰۰ نفر از فرهنگیان برای بازنشستگی اقدام کرده‌اند، که این تعداد به نسبت ۴۷ هزار بازنشستگان سال قبل کاهش ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی گفت: همه‌ساله در دو مقطع زمانی اول مهرماه و پایان بهمن‌ماه برای افراد ذیصلاح، حکم بازنشستگی زده می‌شود. امسال نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری در تعداد بازنشسته‌ها داریم و درخواست همکاران فرهنگی برای بازنشستگی خیلی کمتر از سال گذشته است.

الهیار ترکمن ضمن ابراز خوشنودی از همکاری با افراد باتجربه فرهنگی در ادامه فعالیت آموزش‌وپرورش تصریح کرد: وجود افراد باسابقه در آموزش‌وپرورش به افزایش کیفیت کار مدارس کمک می‌کند و تجارب ارزنده این افراد به انتقال بهتر آموزش‌ها به دانش آموزان مؤثر است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی در پایان گفت: با حمایت‌های دولت توانستیم ضرایب افزایش حقوق را برای همکارانی که سابقه بین۳۰ تا ۳۵ و دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری هستند، لحاظ کنیم. همچنین در حکم بازنشستگی افرادی که سنوات کاری آن‌ها از ۳۰ سال بیشتر می‌شود، بند کسورات بازنشستگی حذف خواهد شد و همکاران فرهنگی که بین۳۰ تا ۳۵ سال به فعالیت خود با سازمان ادامه می‌دهند از مزایای بیشتر و بهتری بهره خواهند برد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اونهایی که سن بازنشستگی رسیده و هنوز سر کارن ظلم به دیگران میکنن یعنی حق الناس خدا ازشون نکذره

 • یه معلم
  ۰ ۰

  دلیلش اینه که اینقدر حقوق یه معلم پایینه که اگه بازنشسته بشه دیگه باید فقط هوا بخوره. چجوری بازنشسته بشه وقتی همچین حقوقی داره.

 • فرهنگی
  ۰ ۰

  بله بازنشستگی ها کم شده چون شما این قانون را گذاشتید که معلمان مجبور شوند بمانند تا مبادا آن اضافه حقوق ناچیز از حقوقشان کسر شود.به این فکر نمی کنید که یک معلم خسته دیگر بازدهی مطلوبی نخواهد داشت.

 • محمد
  ۰ ۰

  نیروی جوان بی کار بماند و جمعی در خیالات خام

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری