کد خبر 464695

نسخه جدید سامانه شاد چه امکاناتی دارد؟!

سامانه شاد در حالی امروز در دسترس معلمان و والدین برای به روز رسانی قرار گرفت که عملا محتواهای قبلی از دست رفته است و جز یک پلت فرم خام هیچ محتوایی در آن بارگذاری نشده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، در حالی که روز پنجشنبه ۱۳ شهریور از نسخه دوم شبکه آموزش دانش‌آموز (شاد ۲) رونمایی شد، از امروز این نسخه برای به روز رسانی در اختیار خانواده‌ها و معلمان قرار گرفت. وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که پیش از این نسخه اول این سامانه ۱۷ میلیون بار نصب شده است.

از قابلیت‌های نسخه جدید این پلتفرم آموزشی می‌توان به بارگیری محتوای آموزشی درسی، برنامه‌های فوق‌برنامه مناسب دانش آموزان در کنار برنامه‌های آموزشی، بازخورد تکالیف، تعبیه سیستم کارنامه و اعلام نتایج به خانواده‌ها، تعبیه صفحه شخصی دانش‌آموز و معلم هرکدام به‌صورت جداگانه، نظرسنجی‌های ۱۰ گزینه‌ای توسط معلمان و کاربران، اشتراک‌گذاری صفحه نمایش از طریق او بی اس و تلویزیون اینترنتی اشاره کرد.

اما نسخه به روز رسانی شاد در حالی امروز صورت گرفت که در بخش ورود به مدرسه من تنها اسم دانش آموزان دیده می‌شود و کلاس و مدرسه و هیچ امکان دیگری فعال نیست در حالی که در نسخه قبلی شاد بچه‌ها بلافاصله بعد از ورود به این بخش وارد فضای کلاس مخصوص خود می‌شدند. در نسخه جدید حتی نام مدرسه دانش‌آموز هم هنوز رؤیت نمی‌شود.

از سوی دیگر در بخش محتوای درسی در حال حاضر تنها بخش ابتدایی دیده می‌شود که پس از ورود به بخش محتوای درسی نیز گرچه درس‌ها مشخص شده اما هنوز در هیچکدام از بخش‌ها محتوایی گنجانده نشده است و حتی در بخش ابتدایی پایه پنجم به طور کامل حذف شده است و در این بخش دیده نمی‌شود.

تنها بخش‌هایی که محتواهایی در آنها دیده می‌شود بخش‌هایی مثل سلامت، تربیت بدنی و پرورشی و فرهنگی است.

این در حالی است که نسخه‌های به روز رسانی هیچ برنامه ای اینگونه نیست که در نسخه به روز رسانی شده‌اش اطلاعات قبلی از میان برود اما به نظر می‌رسد شاد جدید واقعاً نسخه به روز رسانی نیست که قابلیت‌هایی را افزوده باشد بلکه یک نسخه کاملاً جدید است و تمام محتواهای قبلی نیز حداقل در حال حاضر دیگر در دسترس نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر