کد خبر 464661

یک مقام مسئول تشریح کرد:

نحوه گروه بندی دانش آموزان توسط آموزش و پرورش

رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش با اشاره به آمار مدارس ازنظر تعداد دانش آموزان گفت: ۳۵ درصد مدارس کمتر از ۳۰، ۵۷ درصد مدارس کمتر از ۷۰ و ۶۲ درصد مدارس کمتر از ۱۰۰ دانش‌آموز ظرفیت دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی باقرزاده با بیان اینکه کرونا طولانی‌ترین وقفه آموزشی را در دنیا ایجاد کرده است گفت: ۱.۵ میلیارد دانش‌آموز از مدرسه بازمانده‌اند و آغاز سال تحصیلی، دغدغه همه کشورهاست.

وی با اشاره به دایر شدن کلاس‌های درس از امروز اظهار کرد: ۳۵درصد مدارس کشور کمتر از ۳۰ نفر دانش‌آموز و ۵۷ درصد مدارس کمتر از ۷۰نفر دانش‌آموز دارند و بیش از ۶۲درصد مدارس دانش‌آموزانی کمتر از ۱۰۰نفر را در خود جای می‌دهند که در این مناطق ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی میسر است و نگرانی در این مورد نخواهیم داشت.

باقر زاده ادامه داد: مسئولان آموزش‌وپرورش در تمام سطوح به مدت سه ماه در حال آماده‌سازی مقدمات و تولید محتوا و آماده‌سازی کلاس‌ها هستند.

باقر زاده گفت: شورای مدرسه متشکل از اولیاء، مسئولان مدرسه و نمایندگان معلمان، مرجع تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در خصوص نحوه مدیریت کلاس‌ها طی سال تحصیلی پیش رو است.

وی افزود: براساس مساحت مدارس، کلاس‌ها، طول زمان رسیدن به مدرسه و سطح تحصیل خانواده‌ها، بررسی و دانش آموزان گروه‌بندی می‌شوند.

باقرزاده بابیان اینکه برخی دانش آموزان بر اساس سطح دانش، باید آموزش حضوری بیشتری را دریافت کنند، افزود: برخی دانش آموزان هم به روش آموزش غیرحضوری دسترسی ندارند و باید زمان بیشتری را در مدرسه بگذرانند.

باقر زاده در مصاحبه با برنامه صبح‌وگفتگو رادیو گفت‌وگو افزود: خانواده‌ها اگر نگران مشکلات بهداشت مدرسه هستند، باید بدانند در خرداد یا اوایل تیرماه ۲میلیون دانش‌آموز پایه نهم و دوازدهم را در امتحانات داشتیم که هیچ مسئله‌ای هم برای هیچ‌کس ایجاد نشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری