کد خبر 463381

توزیع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان از فردا

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش از توزیع کتاب‌های درسی همه پایه‌های تحصیلی از طریق مدارس از فردا دوشنبه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، اسدالله مرتضایی گفت: توزیع کتاب‌ها بین دانش آموزان از طریق مدارس تا پایان هفته ادامه خواهد یافت.

وی افزود: به علت اعلام شدن نتایج مدارس تیزهوشان و همچنین سنجش نشدن تعدادی از دانش آموزان کلاس اولی، سامانه خرید کتاب‌های درسی همچنان باز است و خرید اینترنتی کتاب‌های درسی برای ۸۱ هزار دانش اموزی که موفق به خرید نشده اند همچنان ادامه دارد.

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: افرادی که به علت تکرار پایه، تغییر رشته یا تغییر محل سکونت نیاز به اصلاح سفارش کتاب‌های درسی دارند نیز می‌توانند با ورود به سامانه IRTEXTBOOK.IR نسبت به اصلاح ثبت سفارش خود اقدام کنند.

آقای مرتضایی تاکید کرد: مدارس موظفند کتاب‌ها را به گونه‌ای بین دانش آموزان توزیع کنند که شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت و از تراکم دانش آموزان در مدراس جلوگیری شود.

وی یادآور شد: تعداد دانش آموزان امسال بیش از ۱۵ میلیون نفر است و ما برای آن‌ها حدود ۱۴۰ میلیون جلد کتاب درسی در نظر گرفته ایم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری