کد خبر 462853

وزیر علوم، تحقیقات و فناروی:

نخبگان خارج نشین بدون آزمون استخدامی جذب هیات علمی می‌شوند

غلامی با اشاره به اقدامات این وزارتخانه برای بازگشت نخبگان به کشور گفت: این نخبگان بدون آزمون جذب هیات علمی می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناروی درباره اقدامات وزارت علوم برای بازگرداندن نخبگان به کشور گفت: یکی از طرح‌های آموزش عالی و بنیاد ملی نخبگان جذب و بازگرداندن نخبگان خارج از کشور است.

او درباره شرایط جذب نخبگان توضیح داد: نخبگان ایرانی خارج از کشور را بنیاد ملی نخبگان به وزارت علوم معرفی می‌کند و این افراد بدون نیاز به شرکت در فراخوان جذب هیات علمی می شوند همچنین نخبگان داخلی هم که شرایط نخبگی بنیاد ملی نخبگان را داشته باشند جذب هیات علمی می‌شوند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم درباره سایر اقداماتی که برای ایجاد ارتباط با نخبگان مهاجرت کرده انجام می شود، گفت: ما همکاری‌های علمی متعددی با ایرانیان شاغل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی خارج از کشور داریم و این امر به برقراری ارتباطات بیشتر با نخبگان کمک می‌کند و در کنار آن رفت و آمد‌هایی نیز وجود دارد.

او ادامه داد: به عنوان مثال در سال گذشته بسیاری از محققان و اساتید ایرانی که در خارج مشغول به کار بودند و برخی از اساتید خارجی در دانشگاه‌های ما کار علمی و تحقیقاتی، سمینار، سخنرانی و کارگاه برگزار کرده اند و  در مقابل بسیاری از دانشمندان و محققان ما نیز در کشورهای خارجی کارهای علمی انجام داده اند.

غلامی بیان کرد: همکاری و تعامل ما با مراکز علمی دنیا خیلی خوب است ولی اخیراً مشکلات تحریم و برخورد‌های قهرآمیز کشور آمریکا این تبادلات را محدود کرده است و امیدواریم بتوانیم با سرعت قبل این ارتباطات را توسعه بدهیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری