کد خبر 461857

برندهای پیشرو در بحران کرونا/ برندهایی که فقط نمی‌فروشند

گویا جهان بعد از بیماری فراگیر کرونا، بی اختیار خود را آماده فصلی جدید از ادامه حیات کرده است. فصلی که تفاوت های زیادی با گذشته دارد و از این رو وظایف و مسئولیت های افراد نیز نسبت به خود و دیگران تیز تغییر کرده است.

کسب و کارها و نام و نشان های مطرح تجاری نیز از این قاعده مستثنی نیستند و بازار فروش بسیاری از برندها با پاندمی کرونا داغ‌تر شد و برخی هم با کسادی بازار مواجه شدند. چه آنها که بازار کسب و کارشان داغ شد و چه آنها که با سقوط فروش مواجه شدند، به حفظ ارتباط با مشتریان وفادار و کسانی که سال‌های زیادی در کنار این برندها حضور داشته‌‌اند پرداخته‌اند.

برندهای مشهور جهان با اجرای برنامه‌های روابط عمومی و تبلیغات در رسانه‌ها خود سعی کرده‌اند تا ارتباط خود را با مخاطبان‌شان حفظ کنند.برندهای تولیدکننده لباس در این دوران زنجیره تأمین خود را برای تولید ماسک به کار گرفتند و حتی لوگوی برندها در این دوران با هدف ترغیب به استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی دستخوش تغییراتی شده است.

در راستای همین تحولات، شاهد آن هستیم که برند تولید کننده آدامس «بایودنت» نیز در آگهی‌های جدید خود رویکرد متفاوتی را در پیش‌ گرفته است.

بایودنت با شعار «با ماسک زدن و فاصله، سلامتی حاصله» به دنبال فرهنگ‌ ‌سازی، آموزش و پیشگیری از ابتلاء مردم به کروناست و با استفاده از این شعار در آگهی‌های جدید تلویزیونی خود و در قالب طراحی جذاب ماشین‌های که در سطح شهر تردد می‌کنند، کودکان را تشویق می‌کند تا دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت و این دستورالعمل‌ها را در سطح خانواده خود الگوسازی کنند.

بایودنت که سابقه طولانی در حوزه مسئولیت اجتماعی دارد و فعالیت‌هایی همچون اجرای طرحی با نام بایودنتیست را با هدف آموزش بهداشت دهان و دندان، معاینه و درمان دندان‌های آسیب دیده کودکان در مناطق محروم در کارنامه خود دارد، از اواخر سال گذشته در کنار کادر درمان بیمارستان‌ها و با هدف کمک به حفظ سلامت و حفظ رطوبت دهان و گلوی کادر درمانی، توزیع آدامس رایگان در بیمارستان‌های تهران و کرج را آغاز کرده که این اقدام نیز با استقبال چشمگیری مواجه شده است.

بحران کرونا با وجود تمام مشکلاتی که برای کسب و کارها در تمام جهان ایجاد کرده، همزمان باعث رشد و زمینه‌ساز بروز تحولات و خلاقیت برندها در جهان بوده که مورد توجه مخاطبین این برندها در این دوران قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری