کد خبر 460573

فرمانده عملیات مقابله با کرونا خبر داد:

ادامه محدودیت‌های کرونایی تا شهریور

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران بر ضرورت استمرار تمدید محدودیت‌های تردد خصوصا در حوزه کارمندی تاکید کرد و گفت: بنظر می‌رسد تمدید محدودیت‌ها و استفاده از فضای دورکاری حداقل تا اواسط شهریور ضروری باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا زالی افزودکه استان تهران کماکان به لحاظ شیوع کرونا در شرایط قرمز است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به افت محسوس تعداد مراجعان سرپایی مشکوک یا مبتلا به کرونا به مراکز بهداشتی اشاره و از کاهش ۱۱ درصدی در این بخش خبر داد.

وی به همجواری استان البرز با تهران از وضعیت  هشدار و شرایط قرمز این استان اشاره کرد و ادامه داد: طبیعتا به دلیل تراکتش این استانها شیوع کرونا  (corona ) در هفته های پیش رو همچنان ادامه خواهد داشت.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران گفت: در ۲۴ ساعتی که گذشت تعداد بیماران جدیدی که  در بیمارستانهای استان تهران با تشخیص کرونا بستری شده اند در بخش های عادی ۴۰۲ بیمار و در بخش های ویژه به ۱۳۳ بیمار رسیده است.

زالی افزود: سهم مراجعان جدید سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی با تشخیص کووید ۱۹ که نیاز  به بستری داشته اند ۸.۴ دهم درصد بوده و از این تعداد سهم افرادی که نیاز به بستری در بخش آی سی یو داشته اند نیز ۲۴ درصد گزارش شده است.

وی تاکید کرد: این آمار در مقایسه با هفته گذشته بیانگر این است که مجموعا کاهش هفت درصدی در مبتلایان کرونایی را شاهد بوده ایم.

زالی با اشاره به افت محسوس مراجعان سرپایی مشکوک و یا مبتلا به کرونا به مراکز بهداشتی از کاهش ۱۱ درصدی در این بخش خبر داد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران به برگزاری آزمون های کنکور  ۹۹ اشاره کرد و گفت که سازمان مدیریت پسماندشهری  با همراهی سازمان آتش نشانی، آمادگی کامل خود را با هدف اجرای فرآیندهای ضدعفونی مراکز برگزاری آزمون ها اعلام کرده اند تا سلامت داوطلبان در بالاترین سطح تضمین شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر