کد خبر 458603

وزیر آموزش و پرورش خبر داد؛

جذب معلمان حق‌التدریسی در آموزش و پرورش

نماینده مردم اراک در مجلس به نقل از وزیر آموزش و پرورش خبر از جذب ۲۵هزار نفر از معلمان حق التدریسی، پیش دبستانی و نهضت سواد آموزی در آموزش و پرورش تا قبل از شروع سال تحصیلی داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد حسن آصفری با اشاره به جلسه امروز کمیسیون آموزش مجلس با حضور وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: بنده از وزیر آموزش و پرورش پیرو تجمعاتی که معلمان در مقابل مجلس داشتند سوال کردم که علت تاخیر در جذب و تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی، پیش دبستانی و نهضتی ها چیست. ایشان نیز امروز در جلسه کمیسیون آموزش حاضر شده و به سوال بنده پاسخ دادند.

وی در ادامه اظهار کرد: بر اساس گفته آقای وزیر تا شروع سال تحصیلی ۲۵ هزار نفر از معلمین حق التدریسی جذب آموزش و پرورش خواهند شد و ۲۷ هزار نفر دیگر نیز از معلمانی که مشمول ماده ۲۸ قانون می شوند را جذب شده و به دانشگاه فرهنگیان رفته و آموزش های لازم را دیده تا جذب آموزش و پرورش شوند.

نماینده مردم اراک در مجلس تصریح کرد: آقای وزیر قول دادند تا پایان برنامه ششم ۵۰ هزار نفر دیگر از معلمان باقی مانده حق التدریسی، پیش دبستانی و نهضتی ها را در آموزش و پرورش جذب کنند تا امنیت شغلی برای معلمان ایجاد شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مربی پیش دبستانی
  ۰ ۰

  شعار ممنوع. عمل کنید

 • مربی پیش دبستانی
  ۰ ۰

  شما مسوولین به اون خدایی که می پرستید اینقدر حرف نزنید یه کمی عمل کنید مربیان پیش دبستانی از ۹۱ تا کنون در انتظار استخدامند فقط خبر استخدام رو می شنویم

 • مریم
  ۰ ۰

  همه استخدام شدن..جز معلمان زجر و ستم دیده ی غیرانتفاعی..😔نه بیمه داریم ، نه حقوق داریم ..بامدارک عالیه با بهترین تدریس ها همیشه مظلوم ترین ها بودیم.. لطفا از استخدام ما حمایت کنید و صدای ما باشید ...خسته ایم