کد خبر 458109

اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد اواخر مهر

دومین روز ماراتن علمی کشور در مقطع کارشناسی ارشد آغاز شد

دومین روز برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ امروز صبح ساعت ۸ در ۸۰ شهرستان و ۲۳۶ حوزه امتحانی برگزار شد.

به گزارش  اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، ساعت ۸ امروز جمعه ۱۷ مرداد ماه دومین روز برگزار کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته آغاز شد.

در آزمون نوبت صبح جمعه، ۱۷ مرداد تعداد ۲۸۳ هزار و ۴۱۴ داوطلب در ۳۶ کدرشته امتحانی شرکت می کنند.

 در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ تعداد ۶۹۴ هزار و ۴۱۷ نفر ثبت نام کرده‌اند که ۵۰ درصد از داوطلبان زن و ۵۰ درصد داوطلبان مرد هستند؛ به عبارت دیگر ۳۴۴ هزار و ۵۵۸ نفر زن و ۳۴۹ هزار و ۸۵۹ نفر مرد هستند.

در این آزمون و بر اساس اطلاعاتی که در سامانه خود اظهاری داوطلبان کرونایی کنکور دکتری اعلام شد ۸۵ داوطلب کنکور کارشناسی ارشد به کرونا مبتلا هستند.

از ۸۵ نفر داوطلب کنکور کارشناسی ارشد که به کرونا مبتلا هستند ۲۶ نفر در تهران و از این تعداد داوطلب یک نفر در بیمارستان مسیح دانشوری و ۲۵ داوطلب در بیمارستان طالقانی بستری هستند.

 در این زمینه بخوانید:

کنترل حوزه‌های کنکور توسط ناظران وزارت بهداشت

گردش مالی ۷۰هزار میلیارد تومانی بازار کنکور

 

 داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد که مبتلا به کرونا هستند و گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا که مورد تائید بیمارستان بوده  یا نتیجه تست یا آزمایش مبنی بر مثبت بودن  ابتلا به ویروس کرونا را در سایت بارگذاری کرده اند، از سایر داوطلبان جدا می‌شوند. آزمون این داوطلبان در یکی از بیمارستان‌های تعیین شده در شهر محل آزمون برگزار می‌شود.

بیشترین داوطلب در گروه علوم انسانی با ۴۳۳ هزار و ۹۳۶ نفر قرار دارد. پس از آن گروه فنی و مهندسی با ۱۴۵ هزار و ۵۶۴ نفر در رده بعدی قرار دارد همچنین در گروه علوم پایه تعداد ۳۹ هزار و ۲۰۸ نفر، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی تعداد ۱۷ هزار و ۷۳۵ نفر، در گروه هنر تعداد ۵۴ هزار و ۸۸۹ نفر و در گروه دامپزشکی ۳ هزار و ۸۵ نفر ثبت نام کرده اند.

نتایج اولیه این آزمون دهه دوم شهریور و نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد  اواخر مهر اعلام می شود؛ پس از آن دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شامل دانشگاه آزاد، پیام نور، علی کاربردی، غیر انتفاعی و .. می توانند پذیرش دانشجو را شروع کنند. فرآیند انتخاب رشته و پذیرش در رشته‌هایی که مصاحبه و آزمون عملی دارند هفته اول مهر انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری