کد خبر 457106

معاون فنی مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت مطرح کرد؛

پلمب هزار واحد صنفی در هر هفته در کشور

فرهادی گفت:فقط واحد‌هایی را تعطیل کرده ایم که ماهیت تجمعی دارند اما رعایت پروتکل ها برای تمامی اصناف اجباری است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت و رئیس اتاق اصناف با اشاره به اینکه در وضع فعلی فقط واحد‌هایی را تعطیل کرده ایم که ماهیت تجمعی دارند، گفت: نتیجه بازرسی‌های مشترک ما نشان می‌دهد پاساژ‌ها و نانوایی‌ها همچنان درآخرین رده جدول رعایت پروتکل‌ها قرار دارند.

او با اشاره به اینکه نانوایی‌ها قوت اصلی مردم را تامین می‌کنند لذا به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی مشکل ساز هستند، گفت: برای تمامی اصناف اجرای پروتکل‌ها اجباری است و همه باید پروتکل‌ها را رعایت کنند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت قرمز تهران گفت: سیاست ما ایجاد محدودیت شدید نیست و راه چاره را در اجرای دقیق و کامل پروتکل‌ها می‌بینیم. برای همین در سطح شهر می‌بینید که بسیاری از مشاغل و اصناف فعال هستند.

او ادامه داد : به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و اصرار بر تخلف، متاسفانه میانگین، هر هفته در سطح کشور حدود هزار واحد صنفی را تعطیل و پلمب می‌کنیم.

رانندگان تاکسی به شدت در معرض خطر هستند

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت تاکسی‌ها اظهار کرد: رانندگان تاکسی به شدت در معرض خطر هستند و حتما باید همه پروتکل‌ها را رعایت کنند.

فرهادی افزود: هر جایی که تجمعی باشد مطمئن باشید آلوده است به ویژه اگر تهویه مناسب هم نداشته باشد.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه به رغم همه تذکر‌ها با حاد شدن شرایط متاسفانه مجبور شده ایم اصنافی را که فعالیت آن‌ها منجر به تجمع می‌شد را تعطیل کنیم، افزود: انتظار ما از مدیریت‌های مراکز خرید ،فروشگاه‌ها و پاساژ‌ها این است که رفت و آمد مردم را به نحوی مدیریت کنند که تجمع ایجاد نشود.

فرهادی تصریح کرد: ما بین هیچ شغل و صنفی تفاوت قائل نیستیم از این رو برای همه اصناف و مشاغل پروتکل فرستاده ایم و پروتکل نانوایی‌ها هم بسیار ساده است که شامل گندزدایی محیط کار، وسایل و شستن مکرر دست‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اخذ وجه از طریق کارتخوان است.

او بیان کرد: نگرانی‌ها در مترو را بیشتر به دلیل رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی می دانیم، اگر فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود، استفاده از ماسک هیچ فایده‌ای ندارد.

فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت متروی تهران هم در ادامه برنامه طی تماس تلفنی اظهار کرد: در ورودی‌های ایستگاه‌ها و گیت‌ها استفاده از ماسک را از سوی مردم کنترل می‌ کنیم و اگر کسی ماسک نداشته باشد باید اقدام به خرید ماسک آن هم به قیمت مصوب از غرفه های مستقر در مترو کند.

او ادامه داد: ما با حداکثر ظرفیت در حال کار و فعالیت هستیم تا فاصله گذاری اجتماعی در مترو ممکن باشد به هر حال ظرفیت ما همین قدر است و هر چه ظرفیت داریم برای رعایت پروتکل‌ها به کار گرفته ایم.

مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به اینکه شبکه مترو تهران برای حمل و نقل عمومی طراحی شده است، افزود: ما به دنبال خدمتگزاری مناسب به شهروندان هستیم، امروز افزایش چشمگیر مسافران را نداشتیم به طوری که در روز دوشنبه و سه شنبه مسافران کم بودند و فاصله گذاری اجتماعی را مرتب به شهروندان تذکر می‌دهیم.

نوبخت با اشاره به اینکه در همه ایستگاه ها اجازه داده ایم تا تولید کنندگان ماسک، اقدام به عرضه آن هم به قیمت مصوب کنند، بیان کرد: کولر در همه قطارها  کار می کند تا شرایط برای مسافران مطلوب باشد امیدواریم تقاضای سفر مناسب باشد تا ظرفیت ما پاسخگوی نیاز مردم باشد.

او گفت: در ورودی ایستگاه ها ظرفیت محدود است از این رو سفر را باید به‌گونه‌ای توزیع کرد تا در ساعت اوج کمترین مراجعه به مترو را داشته باشیم.

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف در بخش دیگری از برنامه گفت: رعایت پروتکل‌های ستاد ملی کرونا برای همه اصناف و مشاغل اجباری است از این رو همه اصناف باید رعایت کنند تا مجبور به تعطیل کردن آن‌ها نشویم.

رئیس اتاق اصناف با بیان این که قرمز شدن شرایط به دلیل رعایت نکردن پروتکل ها است، اظهار کرد: تیم‌های نظارت و شناسایی، اول به آن‌هایی که رعایت نمی کنند، تذکر می‌دهند و در صورت اصرار بر ارتکاب تخلف به ناچار از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری خواهند کرد.

فراهانی ادامه داد: تالار‌های پذیرایی ۶ ماه است که تعطیل هستند و کسی به دادشان نمی‌رسد، تا همه مردم به مسئولیت اجتماعی خود عمل نکنند و تا همه با هم همکاری نکنند و پروتکل‌ها را رعایت نکنند تلاش‌ها به جایی نخواهد رسید.

تردد خودروها بدون محدودیت در سطح شهر

سردار حمیدی رئیس پلیس راهور تهران با اشاره به لغو طرح ترافیک افزود: طرح ترافیک از ابتدای هفته جاری تا پایان هفته لغو شده و همه خودرو‌ها بدون محدودیت می‌توانند در سطح شهر تردد کنند.

او با اشاره به اینکه لغو طرح ترافیک باعث افزایش آلودگی هوا و ترافیک خواهد شد، گفت: به ناچار و برای سلامت مردم باید این موضوع را مدیریت کرد تا شرایط بیماری بهتر شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر