کد خبر 453865

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مطرح کرد:

معتادان بیشتر کرونا می‌گیرند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر ۹هزار و ۲۶۰معتاد متجاهر در مراکز ماده ۱۶نگهداری می‌شوند، گفت: از این تعداد ۱.۸درصد (حدود ۱۰۰نفر) آنها تست پی سی آرشان مثبت بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایسنا، مصطفی  با اشاره به جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا میان معتادان متجاهر بیان کرد: بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها در حال حاضر ۹۲۶۰ مددجو (معتاد متجاهر) در مراکز ماده ۱۶ نگهداری می‌شوند که تست پی‌سی‌آر ۱.۸ درصد (حدود ۱۰۰ نفر) آنها مثبت بوده است که البته این تعداد هم شرایط حادی ندارد، اما آنهایی که در وضعیت حادی بوده‌اند در بیمارستان بستری شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه حاد نبودن شرایط معتادان مبتلا به کرونا به دلیل این موضوع نیست که برخی مدعی‌اند معتادان کرونا نمی‌گیرند، گفت: هنگام جمع‌آوری معتادان متجاهر به پروتکل‌های وزارت بهداشت بسیار توجه شد؛ به گونه‌ای که افرادی که پیش از شیوع کرونا در داخل مراکز بستری بودند از مراکز خارج نشدند و افرادی هم که در دوران کرونا جمع‌آوری شدند با دقت و بعد از گذراندن قرنطینه ۱۴ روزه و در صورت سالم بودن وارد مراکز شدند. همچنین آنهایی که مبتلا به کرونا بودند به بیمارستان منتقل شدند.

هادیزاده با اشاره به اینکه از حدود ۶۰۰۰ معتاد توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران تست پی‌سی‌آر گرفته شده است، افزود: همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی تهران در این زمینه زحمت زیادی کشیدند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران معتقد است که در این راستا دستگاه‌های استانی استان تهران بسیار خوب عمل کردند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آماری از میزان ابتلا به کرونا به تفکیک جنسیت وجود دارد؟ توضیح داد: آمار ارائه شده در زمینه جمع آوری معتادان متجاهر به مردان اختصاص دارد و آمار جمع‌آوری میان زنان بسیار کم است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری