کد خبر 453861

فرمانده مقابله با بیماری کرونا در تهران:

تعداد بیماران مبتلا به کرونا در تهران افزایشی است

فرمانده مقابله با بیماری کرونا در تهران، با اعلام آمار بستری بیماران مبتلا به کرونا در بخش های عادی و ویژه مراکز درمانی در ۲۴ساعت گذشته، از استمرار تعهد مردم به استفاده از ماسک ابراز امیدواری کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا زالی، در خصوص تاثیر مداخلات اعمال شده در میزان ابتلا به ویروس کووید-۱۹، گفت: رصد کاهش یا افزایش بیماری ها پس از انجام مداخلات قریب به ۵ هفته زمان می برد.
وی آمار بیماران بستری در ۲۴ ساعت گذشته در بخش های عادی مراکز درمانی استان تهران را ۶۵۰ نفر و تعداد بیماران بستری در بخش های ویژه را ۱۲۳ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار نسبت به روز گذشته افزایش داشته است. همچنین ۶۰۲ بیمار نیز از مجموع بیمارستان های تحت پوشش استان های تهران ترخیص شدند.
فرمانده مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، اظهار کرد: ۱۷ درصد از مجموع مراجعین به مراکز درمانی و ۹,۹ درصد از مراجعین به مراکز بهداشتی استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته، نیاز به بستری داشتند در صورتی که این میزان در اواخر اردیبهشت ماه ۳.۵ تا ۵ درصد بوده است.
به گفته زالی، کماکان عدد قابل توجهی از مراجعان را بیمارانی تشکیل می دهند که عمدتا دارای علائم تنفسی هستند.
وی با بیان اینکه از روز جمعه تاکنون شاهد افزایش بار مراجعین بوده ایم و هنوز تغییر شگرفی در زمینه بازگشت روند کاهشی مشاهده نشده است، گفت: پس از اجباری شدن استفاده از ماسک، گزارش تحلیلی در طول هفته گذشته نشان می دهد ۶۲ درصد از افراد در نمونه های میدانی مورد بررسی ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران در اماکن عمومی از ماسک استفاده کردند که این عدد تا پایان هفته طبیعتا افزایش خواهد داشت. در ادارات نیز این آمار ۸۳ درصد از کارمندان و مراجعین بوده است.
وی همچنین از تعهد صنوف در اجرای شیوه نامه استفاده از ماسک ابراز امیدواری کرد.
فرمانده مقابله با بیماری کرونا در تهران در پایان از مردم خواست تا در صورت بروز علائم اولیه بیماری کرونا، به مراکز جامع سلامت اعلام شده مراجعه کنند، چراکه محیط بیمارستانی خود می تواند عامل انتقال این بیماری باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر