کد خبر 452751

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد:

کاهش ترددهای شهری در پایتخت

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در قرارگاه کاهش تصادفات، گفت: تردد خودروها در پایتخت در مقایسه با دو هفته پیش ۲۰درصد کاهش داشته است که شدت گرفتن شیوع کرونا در این اتفاق تاثیرگذار بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سردار "حسین رحیمی" روز سه‌شنبه با اشاره به اینکه تردد خوردو در سطح شهر تهران در مقایسه با دو هفته قبل حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است، عنوان داشت: در شرایط سخت فعلی باید تلاش مضاعفی داشته باشیم و با کار و خدمت رسانی صحیح و سریع و بیشتر در جهت ارتقاء نظم و امنیت اجتماعی و ترافیکی و روانی جامعه تلاش کنیم.
وی با اشاره به اینکه در سه ماهه اول سال ۹۹ در حوزه درون شهری ۱۹ نفر کاهش کشته و در حوزه پلیس راه ۱۴ نفر کاهش کشته و در مجموع ۳۳ نفر کاهش کشته تصادفات در تهران بزرگ را داشته ایم، بیان داشت: در شرایط فعلی جزء رتبه های خوب کشور هستیم. نباید فراموش کرد که کشته شدن یک نفر یعنی ویرانی یک خانواده از این رو تلاش در این حوزه خیر دنیا و آخرت را در پی دارد.
این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه بیشتر کشته شده ها در حوزه عابران پیاده 42 درصد  و راکبان موتور سیکلت 36 درصد است، اظهار داشت: باید تلاش نمائیم که با آموزش های صحیح و اقدامات لازم در حوزه عابران پیاده و راکبان موتور سیکلت فرهنگ سازی بهینه ای را انجام دهیم.
وی افزود: پلیس معلم اخلاقی جامعه است که می تواند با رفتار و گفتار خوب و شایسته و با خدمت صادقانه خود خدمتگزار شایسته ای برای مردم باشد.
 سردار رحیمی گفت: برقراری و تامین نظم و امنیت و انضباط ترافیکی در ام القرای جهان اسلام توفیق بزرگی است که باید لحظه به لحظه این فرصت را با خدمت هر چه بیشتر به مردم مغتنم بشماریم.
رئیس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی لازم و ضروری است، بیان داشت: لازم است در اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا دقت لازم انجام شود و اماکن انتظامی بطور دقیق گند زدایی و ضد عفونی شوند.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از وزارت بهداشت، درمان و آمورش پزشکی تا ظهر روز ۲۳ تیر،  ۲۵۹ هزار و ۶۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۳۲ نفر رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری