کد خبر 451354

وزیر علوم و تحقیقات تشریح کرد؛

آخرین خبر از کاهش شهریه دانشگاه‌ها

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بیان توضیحاتی درباره آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای کاهش شهریه ترم آینده پرداخت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ، درباره شهریه ترم تحصیلی آینده دانشگاه ها با توجه به در پیش بودن آموزش الکترونیک، گفت: درباره کاهش شهریه ترم جدید وزارت علوم نباید اقدامی انجام دهد و این کار در حوزه اختیارات دانشگاه‌ها است.

او با اشاره به اینکه هر دانشگاه هیأت امنا دارد، اظهار کرد: دانشگاه‌ شهریه را محاسبه کرده و در هیأت امنا مطرح می‌کند. معمولا تصمیم هیأت امنا درباره کاهش شهریه قانونی است و هیچ نهاد دیگری روی شهریه‌ها تصمیم‌گیری نمی‌کند.

غلامی در ادامه تصریح کرد: باید ببینیم پیشنهاد دانشگاه‌ها برای میزان شهریه ترم بعد چیست و سپس درباره آن تصمیم گیری کرده و مباحث کارشناسی را مطرح کنیم.

او درباره برنامه‌های وزارت علوم برای توسعه فضای ورزشی دانشگاه‌ها،  افزود: توسعه فضای ورزشی دانشگاهی جزو برنامه‌‌های مستمر وزارت علوم و البته دانشگاه‌ها بوده است. در حال حاضر در دانشگاه‌ها پروژه‌های بزرگ مثل سالن‌های ورزشی و استخر‌های ورزشی را در دست اجرا داریم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره شیوه حمایت از ورزش‌های عمومی و میدانی نیز بیان کرد: در سال‌های اخیر برای اینکه ورزش‌های عمومی و میدانی را بیشتر حمایت کنیم سالن‌های کوچک ورزشی، زمین‌های چمن، فضا‌های رو باز و زمین‌های چمن مصنوعی به تعداد زیادی ایجاد شده است که این امر به حفظ و توسعه نشاط دانشجویان کمک می‌کند.

غلامی گفت: در صورت تامین منابع مالی حتما پروژه‌های بزرگی که در دانشگاه‌های دیگر لازم است شروع خواهند شد. تلاش فعلی ما این است که پروزه‌های در دست احداث تکمیل شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه درباره علت به تعویق افتادن تقدیر از قهرمانان مسابقات ورزشی یونیورسال دانشجویی سال گذشته تاکید کرد: برنامه مسابقات یونیورسال دانشجویی در سال میلادی گذشته انجام شده بود و معمولا در ماه‌های پایانی سال ماه یعنی حوالی دهه فجر از قهرمانان این دوره تقدیر می شد که به دلیل شیوع بیماری کرونا و برنامه‌ای که برای اواخر بهمن ماه دیده شده بود به زمان دیگری موکول شد و در نهایت در روز چهاردهم تیر ماه از آنان تقدیر شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر