کد خبر 448129

معلمان حق‌التدریس هم رتبه‌بندی می‌شوند؟

علاوه بر معلمان حق‌التدریس، معلمانی هستند که در مدارس غیر دولتی فعالیت می‌کنند و واقعیت این است که باید در رتبه‌بندی شرکت کنند اما آنچه پیش‌بینی شده تأکید بر معلمان رسمی آموزش و پرورش است.

به گزارش اقتصادآنلاین، معاون شورای عالی آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا رتبه‌بندی شامل معلمان حق‌التدریسی می‌شود، گفت: علاوه بر معلمان حق‌التدریس، معلمانی هستند که در مدارس غیر دولتی فعالیت می‌کنند و واقعیت این است که باید در رتبه‌بندی شرکت کنند اما آنچه پیش‌بینی شده تأکید بر معلمان رسمی آموزش و پرورش است.

عابدینی ادامه داد: یک اشکال اساسی در نظام حقوق و دستمزد ما وجود دارد و آن هم اینکه بر خلاف بیشتر نظام‌های دنیا "توزیعی" است! این نظام پرداخت حقوق و دستمزد یکی از بدترین نظام‌هاست یعنی برای هر فردی چه کار کند و چه کار نکند باید سر ماه حقوق پرداخت کنند یا وقتی حکم می‌زنند برای همه کارکنان حکم افزایش بزنند اما نظام مطلوب پرداخت حقوق به صورت امتیازی است یعنی براساس عملکرد افراد، حقوق متفاوت است و بین دو فرد با تجربه و مدرک همسان براساس عملکرد تفاوت وجود دارد که رتبه‌بندی این ظرفیت را دارد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۳

  حق الدریس یعنی دربرابرتدریس حقوق گرفتن رتبه بندی ببایدشامل بازنشستگان فرهنگی میشدکه جوانی شان رادرصرف آموزش داش آموزان کردند میشد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فکر نکنید فقط شما جوانی تون رو صررف آموزش کردید،معلمان حق التدریس زحمتکش ،دارند با کمترین حقوق درس میدن،شما خوب سی سال حقوقت رو کامل خوردی،الان هم طلبکار هستی،بازنشسته شدی ،برا خودتون راحت نشسته اید خونه ،حقوقت رو کامل می گیری،دیگه چه مرگته؟

 • ناشناس
  ۱ ۰

  چه فرقی میکنه مگه تدریس نمیکنه مگه حق التدریس معلم نیس مگه سر کلاس نمیره این چه دیدی هست شما دارین بیشترشون از معلم رسمی هم کارایی بالایی دارن

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری