کد خبر 447717

سامانی: روایت‌های مختلف از راه اندازی مجدد پرواز ایران و ترکیه

سامانی گفت: تا کنون برای راه اندازی مجدد پرواز‌های ترکیه تاریخ‌های ۳۱ خرداد، پایان تیر و ۱۰ مرداد اعلام شده است.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه علی رغم پیگیری‌های بسیار زیاد شرکت‌های هواپیمایی هنوز هیچ تسهیلاتی پرداخت نشده است گفت: سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت راه و شهرسازی در این زمینه همچنان در حال پیگیری هستند، اما متاسفانه به مرحله عملیاتی نرسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ او ادامه داد: میزان خسارتی که به شرکت‌های هواپیمایی بر اثر کاهش مسافران و شیوع ویروس کرونا وارد شده، بیش از ۳ هزار میلیارد تومان بوده است، ولی خسارت‌های برآورد شده حدود ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است.

سامانی اظهار کرد: هنوز بعد از گذشت چند ماه هیچ خبری مبنی بر پرداخت تسهیلات منتشر نشده است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به اینکه شرکت‌های هواپیمایی هیچ درخواست و یا برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت هواپیما ندارند افزود: دولت با پرداخت به موقع تسهیلات می‌تواند بخشی از این هزینه‌ها را جبران کند.

سامانی بیان کرد: میزان مسافران در بخش هوایی افزایش یافته، اما هنوز با ایام پیش از کرونا فاصله بسیار زیادی داریم هم اکنون میزان پر شدن ظرفیت صندلی‌های هواپیما به ۶۰ درصد رسیده است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه چندین پیشنهاد برای راه اندازی مجددا پرواز‌های ترکیه مطرح شده است گفت: روایت‌های مختلفی از راه اندازی مجدد پرواز‌های ترکیه اعلام شده که برخی توسط وزارت خارجه بوده است.

سامانی اظهار کرد: شنبه ۳۱ خرداد، پایان تیر و ۱۰ مرداد سه تاریخی بوده که برای راه اندازی مجدد پرواز‌های ترکیه تا کنون مطرح شده است.

او گفت: یکی از روز‌های مطرح شده گذشت، اما هنوز خبری از آغاز پرواز‌های ایران و ترکیه نشده است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه هنوز هیچ کشوری مرز‌های هوایی خود را به دلیل شیوع ویروس کرونا باز نکرده است گفت: کشور عراق، پاکستان و ... اظهار نظری در رابطه با بازگشایی مرز‌ها اعلام نکرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر