کد خبر 446441

۵میلیون ایرانی فاقد کارت هوشمند ملی

سخنگوی سازمان ثبت احوال، از توزیع ۴۶ میلیون و ۵۹۳ هزار و ۷۰۶ کارت هوشمند ملی تا کنون خبر داد و گفت: بیش از ۵ میلیون نفر از افراد واجد شرایط فاقد کارت هوشمند هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سیف الله ابوترابی در خصوص آمار ثبت نام کنندگان کارت هوشمند ملی، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمارهای موجود تا کنون ۵۷ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۳۳۲ نفر مراحل تکمیل ثبت نام کارت هوشمند ملی را انجام دادند.

وی افزود: از این تعداد ۴۶ میلیون و ۵۹۳ هزار و ۷۰۶ نفر کارت هوشمند خود را دریافت کردند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه چاپخانه دولتی قول داده هفتگی ۲۰۰ هزار کارت به ثبت احوال تحویل دهد، گفت: تا دیروز ۶۴۱ هزار و ۹۶۱ کارت تولید داخل تحویل سازمان ثبت احوال داده شده و ما نیز میان افرادی که فرایند ثبت نام خود را تکمیل کرده بودند توزیع کردیم.

ابوترابی با تاکید بر اینکه کارت‌های ملی قدیم فاقد اعتبار هستند، ادامه داد: با توجه به این موضوع، هر فردی که نیاز به دریافت خدمات داشته باشد باید برای دریافت کارت هوشمند ملی مراجعه کند. به همین دلیل ما به طور میانگین هفته‌ای ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار نفر ثبت نام کننده جدید داریم.

وی افزود: در مجموع ۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار فرد واجد شرایط دریافت کارت هوشمند در کشور داریم که تاکنون ۵۷ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۳۳۲ نفر آنها برای دریافت کارت ملی مراجعه کردند و بیش از ۵ میلیون نفر نیز همچنان فاقد کارت هستند.

ابوترابی در مورد علت عدم مراجعه این افراد، گفت: این افراد احتمالاً نیاز به دریافت خدمات بانکی و…، نداشته اند و یا اینکه مسن هستند که تاکنون ثبت نام نکرده اند و به طور حتم تا پایان سال تعداد زیادی از آنها برای ثبت نام به دفاتر سازمان ثبت احوال مراجعه خواهند کرد.

وی تاکید کرد: تلاش همه ما به خصوص رئیس جمهور و وزیر کشور که هفتگی پیگیر هستند که تا پایان سال پرونده کارت هوشمند ملی بسته شود و تمامی واجد شرایط این کارت را دریافت کنند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  رسید ثبت نام کارت ملی به هیچ درد نمیخوره با ان یک سیم کارت نمیدهند

 • حمید
  ۱ ۰

  دو سال پیش کارت ملی هوشمند ثبت نام کردیم هنوز تحویل نداید فقط تهدید کنید که ملت بیان ثبت نام کنند شما کسانی که دو سال پیش ثبت نام کردند هنوز تحویلشون ندادید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یک‌کارت‌هوهشمند‌نمی‌توانید‌صادر‌کنیدواقعا‌که

 • ناشناس
  ۰ ۰

  63 منهای 46 میشه 5 رسید که کارت ملی نیست با رسید ثبت نام کارت ملی یک سطل ماست هم نمی دهند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تیر دروغ زدید 45 میلیون کارت تحویل گرفتند یک میلیون کارت صاحبش پیدا نشده رسید ثبت نام کارت ملی که کارت ملی نیست . مجموعا 16 میلیون کارت ملی ندارند

 • میرحمید
  ۰ ۰

  سازمان ثبت احوال با شگرد تعویض کارت ملی سر ملت کلاه گذاشته و کارت هایی که پولشان را دو سال پیش گرفته تحویل نمی دهد. دولت بی خاصیت

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری