کد خبر 445925

کرونا قدرتمندترین تلسکوپ‌های جهان را خاموش کرد

قدرتمندترین تلسکوپ‌های جهان در شیلی از ماه مارس به دلیل همه گیری ویروس کرونا از فعالیت بازایستاده‌اند و اخترشناسان نگران از دست رفتن ابرنواخترها و سایر نمایش‌های کیهانی هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، قدرتمندترین تلسکوپ‌های جهان در شیلی از ماه مارس به دلیل همه گیری ویروس کرونا از فعالیت بازایستاده‌اند و اخترشناسان نگران از دست رفتن ابرنواخترها و سایر نمایش‌های کیهانی هستند.

براساس آمار موجود، از زمان شیوع ویروس کرونا و توقف فعالیت‌های تلسکوپ‌ها، اخترشناسان بیش از ۲ هزار ساعت مشاهدات نجومی را از دست داده‌اند.
داده‌های منتشر شده از سوی سازمان بهداشت این کشور نیز حاکی از آن است، بیش از ۲۴۵۰ نفر در اثر شیوع ویروس مذکور جان باخته‌اند.

برخی از دانشمندان این کشور می‌گویند: همه گیری کرونا ویروس منجمان را در شمال شیلی مجبور کرده است تا قدرتمندترین تلسکوپ‌های جهان را خاموش کنند.

دانشمندان از اواخر ماه مارس قادر به بهره گیری از آسمان‌های بکر در بیابان آتاکامای شیلی نبودند و همین موضوع منجر به بسته شدن یکی از مشهورترین رصدخانه‌های جهان شد.

کشور شیلی بیشترین تعداد رصد‌خانه را در سراسر جهان به خود اختصاص داده است و یکی از بهترین آسمان‌ها‌ی جهان را در اختیار دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری