کد خبر 444549

اجرای طرح تحولی آجر به آجر برای ساخت مدارس

معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور از اجرای طرح تحولی «آجر به آجر» برای ساخت و تجهیز مدارس خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، خیبر بیدار پور روز یکشنبه در مراسم یکمین سالگرد درگذشت محمدرضا حافظی، بنیانگذار جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، اظهار داشت: محمدرضا حافظی یکی از پایه‌های بزرگ مدرسه سازی کشور بوده و هست، ایشان از مردان نیکی است که مؤسس تنها تشکل مردم نهاد رسمی کشور بوده است.

وی در خصوص برنامه ریزی سازمان نوسازی کشور برای تجلیل از جایگاه ایشان، تصریح کرد: مراسم گرامیداشت محمدرضا حافظی روز سه شنبه همین هفته با حضور وزیر آموزش و پرورش و دکتر رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور برگزار خواهد شد، البته متأسفانه به دلیل شرایط خاص حاکم بر جامعه این مراسم به صورت محدود برگزار خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور، همچنین از نام گذاری یکی از ساختمان‌های سازمان نوسازی کشور به نام محمدرضا حافظی خبر داد و افزود: شروع بسته طرح تحولی «آجر به آجر» هم با هدف ساخت و تجهیز مدارس با مشارکت آحاد مردم در این مراسم صورت خواهد گرفت.

بیدار پور با مقایسه رشد اعتبارات در سال گذشته تا کنون، بیان کرد: در سال ۹۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان توسط خیرین مدرسه ساز کشور تعهد شد که از این میزان سهم استان لرستان نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.

محمد علی رضوی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز لرستان نیز ضمن عرض تسلیت به جامعه فرهنگیان کشور به سبب از دست دادن ایشان، اظهار داشت: متأسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانستیم مراسمی در خور و شأن آن مرد گرانمایه برگزار کنیم.

وی، گفت: ورود خیرین مدرسه ساز به این عرصه خطیر و ارزشمند، محرک دنیوی برای ایشان ندارد و به جد می‌توان گفت که این اقدام عام المنفعه خیرین مدرسه ساز در راستای اعتلای سطح آموزشی کشور و با هدف جلب رضایت پروردگار صورت می‌گیرد اما ما به عنوان خدمتگزاران فرهنگی موظف به تکریم از این عزیزان هستیم و باید تلاش خود را معطوف به حفظ حرمت این عزیزان کنیم.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز لرستان، تصریح کرد: بنده ضمن تشکر از مسئولین استانی به سبب نام گذاری یک خیابان به نام دکتر حافظی پیشنهاد می‌دهم برای نمایاندن جایگاه والای این مرد بزرگ، تندیس وی را نیز در میدان شهر قرار داده و مانند دیگر بزرگ مردان ایران اسلامی از وی یاد شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر