کد خبر 443664

کیفیت هوای پایتخت قابل قبول است

کیفیت هوای پایتخت امروز چهارشنبه از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در شاخص لحظه‌ای ۸۴در شرایط سالم یا قابل قبول قرار دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۷۰  در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۵، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۸، ازن با شاخص ۴۲ و منواکسید کربن با شاخص ۲۳ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شریف (منطقه ۲) با شاخص ۱۱۰، میدان فتح(منطقه ۹) با شاخص ۱۰۶ و شهرری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۰۵ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۶ با شاخص۶۶، اقدسیه (منطقه ۱) با شاخص ۶۸ و گلبرگ (منطقه ۸) با شاخص ۷۵ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال تا کنون ۱۵ روز هوای پاک، ۵۸ روز هوای سالم یا قابل قبول و ۲ روز ناسالم برای همه گروه های حساس(بیماران قلبی و ریوی، کودکان و زنان باردار) در تهران به ثبت رسیده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری