جزییات استخدام آموزش‌یاران نهضت در آموزش و پرورش

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه سوادآموزان هم حضوری امتحان می‌دهند گفت: طبق برنامه ریزی‌ها آزمون‌ها را می‌توان از تیرماه به بعد برگزار کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، شاپور محمدزاده، درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی اظهار کرد: ستاد کرونا اعلام می‌کند؛ اما قاعده این است که تیرماه این آزمون را برگزار کنیم.

وی افزود: ثبت نام تکمیل شده و ۲۴ هزار نفر در این آزمون شرکت می‌کنند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه امید است آموزش دهنده‌های نهضت از این فرصت کرونایی برای مطالعات بیشتر استفاده کنند گفت: هم سازمان نهضت سوادآموزی و هم جهاددانشگاهی دروس و منابع اختصاصی و عمومی را برای مطالعه روی سایت قرار داده‌ایم که متقاضیان می‌توانند آن را مطالعه کنند.

محمدزاده افزود: هر کدام از شرکت کنندگان اگر ۵۰ درصد نمره را کسب کنند استخدام می‌شوند. این استخدام، مصاحبه و گزینش ندارد و فعلا فقط شامل قبولی در آزمون است. پذیرفته شدگان به دانشگاه فرهنگیان معرفی می‌شوند و آموزش‌های مهارتی را می‌گذرانند و سپس جذب آموزش و پرورش می‌شوند.

وی در ادامه درباره روند آموزش به سوادآموزان در ایام کرونا و زمان برگزاری امتحانات نیز گفت: ما هم از فرصت‌های پخش تدریس تلویزیونی استفاده کردیم و برنامه آموزشی از شبکه آموزش برای سوادآموزان داریم.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی افزود: مراکز استانی هم به طور مستقل عمل کردند و این اختیار را دادیم که خود استان‌ها با کمک شبکه‌های استانی آموزش را پیش ببرند. به همین علت اختلافاتی هم وجود دارد، یک استان ۳۰ درصد  و یک استان تا ۷۰ درصد آموزش‌ها را ارائه کرده است. علاوه بر این برای راه‌اندازی کانالی در شبکه شاد هم در تلاش هستیم.

محمدزاده با بیان اینکه سوادآموزان هم حضوری امتحان می‌دهند گفت: طبق برنامه ریزی‌ها آزمون‌ها از تیر به بعد می‌تواند برگزار شود.

ارسال نظر

 • محمد
  ۳ ۵

  بی چاره دانش آموزی که از زیر دست نهضتی ها تحصیل کنه همین هست که نظام آموزشی ما وضعش اینه ما کارها مان احسا ساتی وغیر کار شناسی واز روی زور واجباره

 • احمد
  ۳ ۳

  آخ تا کی کار زوری وغیر کارشناسی چرا با آینده فرزندان‌ این ملت بازی می کنید‌.آیا مسول تصمیم گیرنده‌وجدانن خودت راضی هستی فرزندت را بعنوان دانش آموز در کلاس معلم‌نهضتی قرار دهید قطعآ خیر پس وجدانتان بیدار ودر قیامت باید جوابگو‌باشید

  • رستم
   ۰ ۱

   معلم بی سوا دانش آموز هم زیر سواد بدبخت پدر و مادر

 • فرشته
  ۳ ۰

  واقعا متاسفم که یک معلم نهضت رو جدا ازمعلم میدونید معلم نهضت تدریسش خیلی سخت تره وخیلی تو کار تدریس استاده

  • امید
   ۰ ۰

   دقیقا فرشته خانم

 • امید
  ۳ ۰

  با عرض سلام و ادب و احترام
  بنده از سال ۸۹معلم نهضت بودم و مهرماه ۹۸شروع اولین سال تحصیلی بود که در آموزش و پرورش به عنوان حق التدریس درس میدادم و خداروشکر از بین همه ی معلمان رسمی و پیمانی شهرمون به عنوان معلم نمونه انتخاب شدم،چه درمدرسه و چه در بحث آموزش مجازی همیشه فعال واز بقیه سربودیم، معلمی عشق است،هنر است،علاقست،متاسفم با این طرز فکرتون

 • زهرا
  ۱ ۰

  با سلام و عرض ادب
  متاسفانه تا زمانیکه طرز فکرهای نادرست در جامعه باشد فرزندان این مرز و بوم به جایی نخواهند رسید.
  زمانیکه یک معلم نهضت بتواند به بزرگسالی که هزارو یک مشغله فکری در زندگی شخصی و اجتماعی خود دارد سواد بیاموزد قطعا آموزش به دانش آموزی که تازه وارد مدرسه میشود و ذهنی آزاد و باز برای یادگیری دارد بمراتب آسانتر است.بنده بعنوان آموزشیار نهضت که از سال 89 تا 98 با این سازمان همکاری داشته و از سال 98 بعنوان حق التدریس مشغول به کار شده ام به جرات میتوانم بگویم بسیار موفق تر از برخی معلمان پیمانی و حتی رسمی عمل نموده ام و روش های خلاقانه بسیاری در تدریس داشته ام.
  بنابراین باید گفت کیفیت مد نظر باید باشد نه عنوان (آموزشیار و آموزش دهنده هم معلم هستند و معلمی هم عشق است)

 • عصمت
  ۱ ۰

  همشاگردیم با تحصیلات لرشد روانشناسی و 17 سال سابقه کار پیش دبستانی رو با بهترین روش و احساس مسئولیت اداره میکنه و درس میده
  همونجودر که آقا امید گفتن عشق و هنر یک معلم و کلاس رو برتر میکنه
  البته موضوع درس دادن معلمین نهضته انشاا... با بهترین روشها فعال باشن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با سلام .از وزیر محترم و دست اندر کاران التماس میکنیم که این فرصت را برای معلمان غیر انتفاعی هم قرار دهید تا بددن شرایط سنی و...با نهضت آزمون دهند . بخدا معلمان و مربیان غیر انتفاعی هم خیلی زخمت میکشند . همه ی درسها را از دل و جان عملی آموزش میدهند و اکثرشان مدرک فوق لیسانس دارند .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خواهشمندم یک فرصتی هم برای معلمان غیر انتفاعی قرار دهید که واقعا زحمت میکشند و تمام دروس را به شکل عملی و با استفاده از ابزار برای دانش آموز راحت و قابل فهم می نمایند .تا یادگیری طوطی وار نباشد و هیچکس نیست از آنها نام ببرد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام مگه آموزش دهندگان نهضت ازمامعلمان قراردادکارمعین که چندین سال تجربه معلمی داریم باتجربه ترندچقدرظلم چقدربی عدالتی

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری