کد خبر 442502

ریزش کوه و ترافیک سنگین در کندوان

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به ریزش کوه در محور کندوان از شب گذشته و تلاش برای بازگشایی مسیر، گفت: ترافیک در محور چالوس مسیر جنوب به شمال بین بیلقان تا کندر و مسیر شمال به جنوب بین مکارود تا پل دزدبن و محدوده هزارچم سنگین است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ایمان محرابی‌نیا، در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها‌، اظهار داشت:  طبق اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌های ترددشمار برخط، در حال حاضر اغلب محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

ترافیک سنگین و ریزش کوه در کندوان و بازگشایی مسیر

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها ادامه داد: در حال حاضر ترافیک در محور چالوس مسیر جنوب به شمال حدفاصل بیلقان تا کندر و مسیر شمال به جنوب حدفاصل مکارود تا پل دزدبن و محدوده هزارچم سنگین است.

وی بیان کرد: در محور کندوان به دلیل ریزش کوه که از شب پیش رخ داد ترافیک سنگین است اما همکاران راهداری در حال بازگشایی مسیر هستند.

محرابی نیا اظهار کرد: در جاده های هراز، فیروزکوه، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت در مسیر رفت و برگشت هم اکنون ترافیک روان است.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اضافه کرد: در محورهای شمالی بارش و مداخلات جوی خاصی نداریم.

 بیشترین تردد جاده ها بین ساعات 19 تا 20 

وی اظهار داشت: بر اساس اطلاعات حاصل از رصد 2290 دستگاه ترددشمار فعال در جاده ها کل تردد ثبت شده در شبانه روز گذشته نسبت به روز قبل 0.2 درصد افزیش دارد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها 14.2 بیشترین تردد بین ساعات 19 تا 20 و کمترین تردد بین ساعات 4 تا 5 صبح ثبت شد.

 کندوان بعد از ظهر امروز یک طرفه می شود

محرابی نیا افزود: تردد خودرو از ساعت 13 امروز تا ساعت 2 بامداد روز بعد، از میدان امیرکبیر کرج و ابتدای قطعه یک آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن‌آباد ممنوع است، با اعلام پلیس راه در محل، تردد وسایل نقلیه از ساعت 16 امروز تا ساعت 2 بامداد روز بعد از مرزن‌آباد به سمت کرج به صورت یک طرفه خواهد بود.

ممنوعیت تردد وانت در هراز

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار کرد: در محور هراز تردد انواع وانت از ساعت 8 امروز نهم خرداد تا ساعت 2 بامداد روز بعد از شمال به جنوب محور هراز ممنوع است.

وی بیان کرد‌: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 13 روز جمعه 9 خرداد تا ساعت 2 بامداد روز شنبه 10 خرداد از رودهن به سمت آمل ممنوع است، با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد وسایل نقلیه از ساعت 16 روز جمعه مورخ 9 خرداد تا ساعت 2 بامداد روز 10 خرداد از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء به صورت یک طرفه خواهد بود.

 یک طرفه شدن برخی جاده ها

محرابی نیا بیان کرد: در محور کندوان تردد کامیون و تریلر کماکان ممنوع است، همچنین در محور هراز تردد تریلرها کماکان ممنوع است.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها افزود: تردد کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی‌ تا ساعت ساعت 12 روز شنبه 10 خرداد در محور هراز ممنوع است.

وی بیان کرد: در محور فیروزکوه تردد تریلر غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 8 تا 24 روز 9 خرداد از مسیر شمال به جنوب محور قائم شهر به فیروزکوه و تهران ممنوع است.

محرابی نیا اظهار کرد: در محور قدیم رشت-قزوین و بالعکس تردد تریلر و کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 8 تا 24 امروز جمعه 9 خرداد ممنوع است.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها بیان کرد: در محورهای مشهد-قوچان-شیروان-بجنورد-آشخانه-جنگل گلستان و بالعکس تردد تریلر و کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 7 الی 22 امروز 9 خرداد ممنوع است.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها گفت: تردد موتور سیکلت تا ساعت 6 روز شنبه 10 خرداد در محورهای هراز، کندوان، فیروزکوه و محور تهران-سمنان-مشهد و بالعکس ممنوع است.

محرابی نیا اظهار داشت: در محور آستارا-اردبیل و بالعکس تردد تریلر و کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 8 تا 24 امروز نهم خرداد ممنوع است.

 ‌6 جاده به دلیل نداشتن ایمنی مسدود شد

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اضافه کرد:‌ در حال حاضر جاده شهداد- نهبندان در استان کرمان، محور فرعی شمشک-دیزین، محور خرم آباد-پل‌دختر ‌در استان لرستان و محور سی سخت-پادنا واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد ‌به دلیل نداشتن ایمنی مسدود است.

وی اضافه کرد: همچنین محور قزوین - همدان در کیلومتر 110 مسدود است و تردد از مسیر جایگزین لاین روبرو به صورت دو طرفه انجام می شود.

 آزادراه کرج-تهران پرترافیک ترین جاده کشور

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اضافه کرد: در آزادراه کرج-تهران، آزادراه تهران-کرج و آزادراه قزوین-کرج در شبانه روز گذشته بیشترین تردد ثبت شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر