کد خبر 441956

مصوبات هفتمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما

علاوه بر سینماها، شرکت‌های پخش، لابراتورها و استدیوهای صدا نیز مورد حمایت سازمان سینمایی قرار گرفتند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، به شرکت‌های پخش که در سال 1398 حداقل 2 فیلم اکران کرده باشند و سینماهای بخش خصوصی، لابراتوارها و استودیوهای صدا که پرسنل خود را در سال 1399 اخراج نکرده باشند معادل 3 برابر 23 درصد سهم کارفرما در لیست بیمه دی ماه سال 1398 کمک بلاعوض می‌شود.

این حمایت‌ها از مصوبات هفتمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما بود که صبح امروز به ریاست حسین انتظامی در سازمان سینمایی برگزار شد.

روابط عمومی سازمان سینمایی، از شروط این حمایت‌ها یکسان بودن نام کارگاه و نام مؤسسه دارای مجوز از سازمان سینمایی و همچنین ارائه لیست بیمه دی سال 1398 و فروردین 1399 حداکثر تا 10 تیرماه حسب مورد به دفتر نظارت بر عرضه و نمایش یا دفتر توسعه فناوری سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی است که این زمان قابل تمدید نیست.

در این جلسه «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی گزارشی از اکران آنلاین فیلم‌ها ارائه کرد.

همچنین گزارشی از روند اجرای مصوبات قبلی کارگروه مانند کمک هزینه یک میلیون تومانی به 1700 عضو خانه سینما در دو نوبت ارائه و از همکاری مسئولانه خانه سینما قدردانی شد.

وام سیصد میلیونی به 21 فیلم متقاضی اکران نوروز، کمک 50 میلیونی به فیلم‌های اکران آنلاین و کمک 60 میلیون تومانی برای تبلیغات مجدد فیلم‌هایی که در اسفند 1398 در حال اکران بوده‌اند دیگر موارد مطرح شده بود که بر اجرای آن تأکید شد.

بحث و تبادل نظر درخصوص بازگشایی سینماها و سیاست‌های اکران برای بازگشایی از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، سید حسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، غلامرضا موسوی دبیر شورای عالی تهیه‌کنندگان و معاونان سازمان سینمایی اعضای این کارگروه‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر