کد خبر 441740

بادیگارد پادشاهان سعودی درگذشت +عکس

محافظ شخصی و همراه پادشاهان عربستان سعودی در سن ۹۶ سالگی درگذشت.

به گزارش روسیا الیوم، سعدی بن شنیبر العتیبی، بادیگارد و محافظ شخصی پادشاهان سعودی پس از یک دوره زندگی طولانی که طی آن محافظ شخصی پادشاه خالد و پادشاه فهد و پیش از آنها پادشاه عبدالعزیز بود درگذشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، العتیبی مراحل مختلفی را در تاریخ عربستان پشت سر گذاشت و بیش از ۴۵ سال از عمرش را در خدمت به پادشاهان سعودی گذارند.

وی در سن ۱۷ سالگی به بخش نظامی به ویژه گارد سلطنتی پیوست و فورا به محافظ شخصی پادشاه عبدالعزیز تبدیل شد و تا زمان مرگ با وی همکاری کرد.

العتیبی شدیدا مورد اعتماد فرزندان پادشاه عبدالعزیز بوده و تا زمان مرگش با پادشاه فیصل بن عبدالعزیز همکاری داشت. پادشاه خالد پس از به دست گرفتن قدرت، او را به عنوان محافظ شخصی خود انتخاب کرد تا این‌که رابطه بسیار نزدیکی میان آن دو شکل گرفت.

wxHloh2eU0M2

پس از وفات پادشاه خالد و پادشاهی فهد هیچ چیزی تغییر نکرد. اعتماد سلطنتی به ابن شنیبر ادامه یافت. بنابراین پادشاه فهد نیز او را به عنوان بادیگارد خود منصوب کرد و وی در تمام سفرهای خارجی همراه پاشاه حضور داشت.

العتیبی پس از گذشت بالغ بر ۴۵ سال فعالیت در این پست و عدم توانایی همکاری به دلیل کهولت سن از پادشاه فهد خواست که وی را از این ماموریت معاف کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر