{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 441191

متقاضیان سینمایی آسیب‌دیده از کرونا، در دو نوبت واریزی به حسابشان پرداخت خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، از مجموع 3645 نفر  از افرادی که در سامانه فعالان سینما آسیب دیده از کرونا ثبت نام کردند، اطلاعات 1743 نفر تأیید و مقرر شد طی دو نوبت کمک هزینه‌هایی به حسابشان واریز شود.

 از مجموع 3645 نفر 2076 نفر اعلام کردند در 32 صنف خانه سینما عضویت دارند که از بین آنها عضویت و نیاز 1832 نفر توسط خانه سینما تأیید شد.

با حذف مجموع 187 نفر از 4 صنف تهیه‌کنندگان سینما، پخش کنندگان، مدرسان سینما و سینماداران و همچنین افرادی که به عنوان کارکنان مؤسسات، کارمندان و بازنشستگان دولت و بخش‌های عمومیند و اضافه شدن 98 نفر از سرپرستان خانوار، از کارافتادگان و بیماران خاص جمعاً حمایت از 1743 نفر به تأیید رسید.

اعتبار این کمک هزینه‌ها از محل تفاهم‌نامه سالانه سازمان سینمایی در اختیار خانه سینما قرار داده شده است تا در دو نوبت هربار 500 هزار تومان مستقیماً به حساب افراد واریز و گزارش آن به سازمان سینمایی ارائه شود.

پیرو مصوبه دولت درخصوص حمایت و جبران بخشی از خسارات ناشی از اشاعه ویروس کرونا با اولویت اعضای صنوف سینمایی، سامانه ثبت اطلاعات فعالان سینما که در اثر کرونا دچار آسیب شدند به آدرس hemayat.samfaa.ir راه اندازی شد و متقاضیان از اول تا 4 اردیبهشت فرصت داشتند تقاضایشان را در این سامانه ثبت کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری