کد خبر 440764

از شهریه مدارس غیر دولتی تهران چه خبر؟

مدیرکل آموزش و پرورش تهران گفت: شهریه مدارس به تناسب نوع مدرسه برای مقطع ابتدایی تا ۹ و برای دبیرستان تا ۱۲ میلیون تومان خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،عبدالرضا فولادوند  افزود: ثبت نام پایه اول ابتدایی از اول خرداد و پایه های میانی از زمان اعلام نتایج امتحانات شروع می شود.
وی گفت: مدارس 3 نمونه دولتی شهریه مصوب دارند اما در زمان ثبت نام شرط گرفتن وجه منتفی است و به هیچ وجه کسی نمی تواند از اولیا پول بگیرد و در خصوص نظارت بر روند ثبت نام ها آمادگی کامل داریم.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: به هیچ وجه کارهای جانبی فوق برنامه، سرویس غذا و رفت و آمد در مهر ماه تعیین تکلیف می شود، فعلا فقط باید شهریه گرفته شود.
آقای فولادوند افزود: همکاران ما به طور سر زده از مدارس بازرسی می کنند و اگر مسئولان مدارس از این قوانین سرپیچی کنند، برخورد جدی خواهد شد.

*بدهی شهریه فوق برنامه امسال از شهریه سال بعد کسر می شود
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره شهریه مدارس گفت : به تناسب کار انجام شده ما باید شهریه های فوق برنامه را عودت دهیم .
آقای فولادوند افزود: شهریه های آموزشی و مصوب به دلیل اینکه مباحث درسی و تقویم آموزشی و بودجه بندی به شکل مجازی ادامه پیدا کرده است، دریافت می شود.
وی درباره هزینه سرویس مدارس هم گفت: ما تا پایان اسفند ماه این هزینه را پرداخت کرده ایم اما چون در اسفند مشخص نبود که مدارس کاملا تعطیل است، از بعد از عیدنوروز به هیچ وجه بحث سرویس نداشتیم و مبالغ به تناسب برگشت داده شد.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره نحوه بازگشت شهریه مدارس نیز گفت: به مدارسی که شهریه را باید عودت دهند دو راهکار پیشنهاد دادیم، یا به طور نقدی به حساب دانش آموز یا اولیا واریز کنند، یا به عنوان بستانکاری دانش اموز در سال تحصیلی آینده قرار دهند و به دانش آموز صورت حساب دهند.
آقای فولادوند گفت: مدیران مدارس شهریه سرویس ها را تا پایان اسفند به پیمانکاران می دهند و مازاد بر آن یا به حساب دانش اموز و اولیا واریز می شود و یا به عنوان بستانکاری محاسبه خواهد شد.
مدیرکل اموزش و پرورش شهر تهران درباره چگونگی نظارت بر فعالیت مدارس، گفت: اخیرا از تعدادی مدارس بازرسی داشتیم که در بحث سرویس ها متاسفانه تلخف داشتند و پرونده آنها در حال بررسی است.
آقای فولادوند افزود: مدارسی هم که شهریه مازاد گرفته بودند در ابتدا احضار شدند، آنهایی که مدارک قابل قبول داشتند، پذیرفته شد اما آنهایی که قابل قبول نبود بر اساس تبصره ماده 18 فرصتی به انها دادیم که شهریه را مسترد کنند، متاسفانه تعدادی از مدارس غیردولتی و تعدادی که اتفاقا طرفدار هم زیاد دارند، این کار را انجام نداده بودند.

* 7 مدرسه غیردولتی تعطیل شدند
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: امروز در جلسه 934 شورای نظارت شهر تهران، 7 مدرسه بر اساس بند 3 مادهد 35 قانون مدارس غیر دلتی به مدت 3 سال تعطیل شدند، این مدارس شهریه مازادی که از دانش آموزان گرفته بودند را پس ندادند و مجوزشان به مدت سه سال تعطیل شد.
آقای فولادوند افزود: این مدارس 20 روز حق اعتراض دارند و پرونده انها خارج از نوبت بررسی می شود، بعضی به جای 12 میلیون تومان 19 میلیون تومان گرفته بودند یا دیگر تخلفاتی مرتکب شده بودند.

* 10 درصد دانش آموزان برای رفع اشکال در مدارس حاضر شدند
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره آغاز به کار مدارس گفت:در شهر تهران حدودا 10 درصد از دانش اموزانی که از اموزش مجازی بازمانده بودند و اشکال داشتند به مدارس امدند.
آقای فولادوند افزود: همچنین 95 درصد از همکاران ما به مدرسه آمدند و آن تعداد که نیامدند بیماری زمینه ای داشتند.
وی گفت: هفته اول بازگشایی امروز به اتمام رسید و شورای مدرسه اگر به این نتیجه رسید که رفع اشکال ها و عقب افتادگی هابه اتمام رسیده است تصمیم می گیرد که بعد از عید فطر آزمون های برخط را در مقطع ابتدایی و پایه های هفتم تا یازدهم به استثنای نهم و دوازدهم برگزار کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: همچنین شورای مدرسه برنامه ها را به دانش آموزان خواهد داد و امتحانات به شکل مجازی برگزار می شود.
وی درباره تاریخ برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی، افزود: طبق قوانین، امتحانات باید تا پایان خرداد به پایان برسد اما امسال به دلیل این مشکلات بعضی از امتحانات مثل امتحانات نهایی تا 16 تیر طول می کشد.
آقای فولادوند درباره چگونگی پرداخت مطالبات فرهنگیان و بازنشستگان،گفت: عمده مطالبات همکاران ما پاداش پایان خدمت است که آقای نوبخت هفته گذشته قول داد که به زودی پرداخت شود.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: حدود 400 میلیارد تومان پاداش پایان خدمت همکاران بازنشسته در سال گذشته است، بخشی از حق التدریس ما که شامل اسفند 15 روز فروردین و اردیبهشت ماه باقی مانده است اما خوشبختانه با پیگیری های وزیر و مسئولان در اواخر سال 98 پرداختی های خوبی داشتیم.

* برای بازگشایی آموزشگاههای آزاد تابع ستاد ملی کرونا هستیم
آقای فولادوند درباره تاریخ بازگشایی آموزشگاه های آزاد نیز گفت :ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و تا امروز هنوز چیزی به ما علام نشده است و موسسات باید همچنان تعطیل باشند.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: بیشترین موسسات در شهر تهران است، بعضی از موسسات تخلفاتی دارند.
وی گفت: در بین مدارس غیر دولتی 1800 مدرسه داریم اما متخلفان ما در مجموع 40 مدرسه هم نمی شوند، ما از افرادی که کارشان را قانونی انجام می دهند حمایت می کنیم.
آقای فولادوند ادامه داد: هر کسی که به ما درباره تختف آموزشگاه اطلاع و گزارش دهد پس از بررسی با آموزشگاه متخلف برخورد می کنیم.
وی افزود: آموزشگاه ها هم حق اعتراض دارند، می توانند در محاکم تجدیدنظر و دیوان عدالت اداری بروند و درخواست بررسی دوباره بدهند، اما این روند در پیگیری از تخلفات موثر است.
وی گفت: هنوز بخشنامه مصوب برای آموزش مجازی مراکز زبان و علمی آزاد نداریم که آن هم مطرح شده است، حضور فعلا منتفی است و زمانی که حضور دانش اموز در کلاس منتفی است، ثبت نام در این آموزشگاهها معنا ندارد.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: مدارس دولتی را تعیین تکلیف کردیم غیر دولتی را هم همین طور، هموطنان مطمئن باشند در این باره هم از انها حمایت خواهیم کرد.

* خانه ریاضی مجوز ندارد
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره رابطه خانه ریاضی با اموزش و پرورش گفت: خانه ریاضی به هیچ وجه زیر مجموعه آموزش و پرورش نیست وطبق تعهداتی که با ما داشت حق بردن هیچ دانش آموزی را به خارج از کشور را نداشت.
آقای فولادوند افزود: متاسفانه این کار را انجام داد و ازحمایت موزش و پرورش خارج شد، الان مجوز ندارد و باید اماکن با آن برخورد کند ما نامه زدیم به اماکن که برخورد کند.
وی درباره شرط در محدوده بودن برای ثبت نام دانش اموزان نیز گفت: در مناطق تهران، به تشخیص مسئولان و ظرفیت ستاد، ثبت نام انجام شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: اگر مدرسه ظرفیت داشته باشد، از مناطق هم جوار هم دانش اموز می گیرد، مثلا هنرستان ها در منطقه 18 تکمیل ظرفیت شدند و ما تصمیم گرفتیم انها را به منطقه دو ببریم.
آقای فولادوند گفت: بعضی وقت ها محدوده یک خیابان است، برای این محدوده بندی باید شاخص وجود داشته باشد، محدوده بندی ما بر اساس محدوده بندی شهرداری و مناطق آموزش و پرورش و شهرداری است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری