کد خبر 438477

وام ۵۰۰میلیارد تومانی برای ۳۲شرکت دریایی به‌خاطر کرونا

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شناسایی ۳۲شرکت دریایی برای دریافت تسهیلات حمایتی به دلیل شیوع کرونا، گفت: جمع کل این تسهیلات ۵۰۰میلیارد تومان است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد راستاد درباره آخرین وضعیت تسهیلات 8 هزار میلیارد تومانی که به گفته وزیر راه و شهرسازی قرار است به شرکت‌های حمل و نقلی در انواع مدل‌ها به دلیل رکود حاصل از کرونا پرداخت شود، اظهار داشت: رقم این تسهیلات در بخش حمل و نقل دریایی 500 میلیارد تومان است.

وی در پاسخ به این سؤال که تاکنون شرکتی بابت دریافت این تسهیلات معرفی شده است؟ گفت: در این‌باره 32 شرکت را شناسایی کرده‌ایم که این تسهیلات را دریافت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به این سؤال که آیا این شرکت‌های دریایی و بندری به بانک مرکزی و بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند؟ اظهار داشت: هنوز به آن مرحله نرسیده‌ایم، هر زمان که این تسهیلات به مرحله اجرا در آید، مکانیزم آن ابلاغ می‌شود.

پیش از این وزیر راه و شهرسازی ‌از پرداخت 8 هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های حمل و نقلی (در انواع مدل‌ها) در راستای رکود حاصل از شیوع کرونا خبر داده بود.

به گفته محمد اسلامی، این تسهیلات مشمول شرکت‌هایی می‌شود که در ایام شیوع کرونا پرسنل خود را تعدیل نکردند.

‌وزیر راه و شهرسازی گفته بود ‌تأمین نقدینگی برای ما مهم است که امیدواریم طبق بسته‌ای که با ستاد ملی مبارزه با کرونا، توافق کرده‌ایم و فهرستی که به آنها ارائه شده است، این تسهیلات پرداخت شود. 

به گفته اسلامی به زودی همه شرکت‌های حمل و نقلی از ستاد مقابله با کرونا، پیامک دریافت می‌کنند و به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات، معرفی می‌شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر