کد خبر 434887

زالی: مسافران مترو و اتوبوس از ماسک استفاده کنند

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر لزوم استفاده از ماسک برای افرادی که سوار مترو یا ناوگان اتوبوسرانی می شوند، گفت: مقرر شد پس از انجام مقدمات کار، ماسک با قیمت یارانه ای در مترو توزیع شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر لزوم استفاده از ماسک برای افرادی که سوار مترو یا ناوگان اتوبوسرانی می شوند، گفت: با توجه به میزان بالای تردد در مترو تهران که در روز گذشته شاهد استفاده حدود ۵۲۰ هزار نفر از متروی تهران بودیم، طبیعی است  تامین این تعداد ماسک دشوار است که براساس مصوبه ستاد ملی و وزارت صمت مسوولیت این کار را برعهده گرفته است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در ادامه گفت: بر این اساس مقرر شد پس از انجام مقدمات کار تهیه ماسک با استفاده از ظرفیت وزارت صمت و با کمک وزارت بهداشت و شهرداری تهران انجام پذیرد و با قیمت یارانه ای و مناسب در مبادی مترو در اختیار افراد قرار داده شود.

به گفته وی پس از انجام مقدمات و تهیه ماسک های مذکور با قیمت یارانه ای و مناسب در مبادی ورودی مترو عرضه و بین افراد توزیع می شود؛ زیرا در غیر این صورت با توجه به تراکم جمعیت در مترو ممکن است با چالش شیوع بیماری روبرو شویم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا با اشاره به ایجاد  زیرساخت های لازم  و شرایط تسهیل یافته برای تهیه ماسک، خاطرنشان کرد:با هماهنگی های لازم قرار است مکانیسمی برای ایجاد پایانه های فروش ماسک در مترو با قیمت یارانه ای برای تسهیل دسترسی شهروندان تدارک دیده شده است.

 زالی به شهروندان تهرانی که از مترو و ناوگان اتوبوسرانی استفاده می کنند توصیه کرد: افرادی که امکان خرید ماسک را ندارد برای محافظت خود می توانند از ماسک های پارچه ای که در منزل تهیه کردند استفاده کنند و آن را پس از استفاده شسته و اتو کنند. اگر این ماسک ها از پارچه های ضخیم تهیه شود بهتر است و می تواند بین ۷-۵ بار مورد استفاده قرار گیرد و تا حدی از سرایت بیماری جلوگیری می کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    مترو خیلی شلوغه باید ماسک بزنن