کد خبر 434641

پارک‌های تهران باید تحت تدابیر ویژه‌ای بازگشایی شوند

فرمانده ستاد مبارزه با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: نتایج تغییر وضعیت تردد در سطح شهر دو تا سه هفته بعد قابل ارزیابی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از علیرضا زالی، درباره آخرین وضعیت کرونا در تهران، اظهار کرد: روز گذشته موارد جدید بستری در بیمارستان‌های تهران ۲۹۴ نفر بود و ۸۸ مورد جدید نیز در بخش‌های ویژه بستری شدند. ضمن اینکه حدود ۵۴۲ نفر از بیمارستان‌های تهران مرخص شده‌اند.

وی اضافه کرد: اگر امروز با یک آمار نسبتاً با ثبات‌تری روبه‌رو هستیم به دلیل آثار فاصله‌گذاری اجتماعی و دو هفته تعطیلات نوروزی است. طبیعی است تغییر وضعیت تردد در سطح شهر حدود دو تا سه هفته بعد قابلیت ارزیابی و تحلیل خواهد داشت.

زالی با اشاره به وضعیت بوستان‌های تهران، خاطرنشان کرد: پارک‌های جنگلی محل اصلی سکنا بوده‌اند که بسته شدند و البته بارندگی، تغییرات جوی و ماه مبارک رمضان نیز در وضعیت استفاده از بوستان‌های تهران مؤثر بوده است و در دو روز گذشته میانگین استفاده از بوستان‌های تهران کاهش یافته است اما این آمادگی وجود دارد که اگر ستاد ملی مبارزه با کرونا برای تهران شرایط ویژه‌ای قائل شود، شهرداری در این زمینه همکاری داشته باشد.

وی ادامه داد: نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا در تهران، فعلاً بسته بودن پارک‌ها است و اگر هم قرار است بازگشایی صورت بگیرد، باید تحت شرایط ویژه و اعمال پروتکل‌های سختگیرانه‌تر انجام شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    اصلا نباید باز بشن