{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 433773

رئیس سازمان تدارکات پزشکی، از ورود دو محموله دارویی به کشور از چین و هند تا پایان هفته خبر داد و گفت: اخیراً نیز یک محموله دارویی شامل یک میلیون کپسول تامیفلو به کشور وارد شده و در دسترس مردم قرار گرفته است، با تمام توان در حال تولید مواد ضدعفونی کننده بوده و به طور میانگین روزانه ۵ تا ۱۰ هزار لیتر محلول تولید می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین ، حسن صفاریه از ورود دو محموله دارویی به کشور تا پایان هفته خبر داد و گفت: این محموله‌ها شامل یک میلیون داروی ریباویرین و ۵۰۰ عدد آمپول اکتمرا است که در صورت عدم اختلالات پروازی تا پایان هفته به کشور وارد خواهد شد. محموله‌های مذکور از کشورهای هند و چین خریداری شده و پیش از این نیز یک محموله اهدایی از چین به کشور وارد شده بود.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر ادامه داد: اخیراً نیز یک محموله دارویی شامل یک میلیون کپسول تامیفلو به کشور وارد شده و در دسترس مردم قرار گرفته است، با تمام توان در حال تولید مواد ضدعفونی کننده بوده و به طور میانگین روزانه ۵ تا ۱۰ هزار لیتر محلول تولید می‌شود.

وی درباره بستر استفاده از این مواد نیز تصریح کرد: بخش اعظمی از مواد تولیدی در پایگاه‌های جمعیت هلال احمر و جهت مصارف عملیاتی امدادگران توزیع می‌شود و باقی آن نیز طبق برنامه‌ریزی های انجام شده، قرار است برای توزیع میان نیازمندان به سازمان داوطلبان جمعیت تحویل داده شود.

صفاریه در پایان اضافه کرد: قرار است طی روزهای آینده ۵۰۰ هزار بسته بهداشتی از سوی سازمان داوطلبان هلال احمر میان خانواده‌های نیازمند توزیع شود به همین منظور بخشی از تولیدات مواد ضد عفونی شرکت سها یک، به بسته‌های بهداشتی محرومین اختصاص خواهد گرفت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری