کد خبر 433485

قیمت قبر داخل شهر قم: ۵۰ میلیون تومان!

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: قبر فروشی در سطح شهر قم تبدیل به بورس‌بازی شده و قبرهای داخل شهری تا ۵۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد و تبدیل به کسب و بازار برای برخی نهادهای متولی شده‌است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محسن بهشتی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه زیربنایی قم در سالن جلسات کرامت استانداری در ادامه بیان کرد:احداث آرامستان جدید قم از سال ۹۴ در دستور کار مجموعه مدیریت استان قرار دارد و مسائل مربوط به دسترسی و مطالعات اجتماعی در آن انجام‌گرفته است.

وی بیان داشت: کرونا سبب شد تا بی‌رغبتی بسیاری از خانواده‌های قمی که تا قبل از آن تمایلی به دفن متوفیان در بهشت معصومه نداشتند از بین برود و نسبت به این آرامستان تعلق‌خاطر پیداکرده‌اند.

بهشتی تصریح کرد: تعداد دفن متوفیان شهرستانی در قم نسبت به سال‌های گذشته به‌شدت کاهش‌ یافته است و اغلب افراد دفن شده در آرامستانهای قم را شهروندان بومی شامل می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم اضافه کرد: با تثبیت و تصویب اجرای کمربندی جدید قم، احداث این آرامستان خللی در طرح‌های توسعه‌ای مسجد جمکران وارد نمی‌کند و این کمربندی عملا نقطه پایانی شهر قم می‌شود.

وی افزود: فضای سبز گسترده‌ای در آرامستان جدید قم در نظر گرفته‌شده که بخش زیادی از فقر فضای سبز را در این منطقه از شهر قم را جبران می‌کند.

وی بیان کرد: با احداث این آرامستان، دو آرامستان بزرگ در شمال و جنوب شهر قم راه‌اندازی می‌شود و هزینه عرضه و تقاضا و حق انتخاب خانواده‌های متوفی افزایش می‌یابد.

بهشتی یادآور شد: جهت توسعه قم در مناطق جنوبی شهر نیست اما وجود بلوار پیامبراعظم و بلوار مرجعیت می‌تواند محرک پرقدرتی برای پیشرفت بخش‌های جنوبی و حوالی مسجد مقدس جمکران باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم تصریح کرد: همچنین در دو سمت بلوار مرجعیت تا عمق ۲۰۰ متر لکه سبز دیده‌شده که خود عامل مهمی برای جلوگیری از توسعه و استقرار فضای های تجاری و خدماتی است.

وی م گفت: آرامستان بهشت معصومه از سال ۵۴ و در ۱۰۰ هکتار در فاز نخست راه‌اندازی شده و امروز بخش مهمی از ظرفیت دفن متوفیان را تامین می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جمعیت هسته مرکزی شهر در ۲۰ سال گذشته از ۷۵ هزار تن به ۴۵ هزار کاهش‌یافته که نشان از بی‌توجهی به بافت فرسوده شهری در طرح‌های توسعه شهری و احداث مسکن مهر بوده است.

طرح احداث آرامستان جدید با برخی اصلاحات نسبت به طرح اولیه آن درنهایت با ۱۱ رأی موافق و ۳ رأی مخالف تصویب شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    خداروشکر هنوز میتونیم قبر بخریم