{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 433205

ممنوعیت ترددهای جاده‌ای برداشته شد و ستادهای استانی مقابله با کرونا دستور مسافرپذیری در هتل‌ها را صادر می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری؛  سفرهای داخلی در شرایطی که هنوز ایران با بحران کرونا دست و پنجه نرم می‌کند با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا به‌صورت محدود آغاز شد.

پلیس راهنمایی و رانندگی محدودیت تردد در جاده‌های کشور را از 2روز قبل برچید و ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی که مسئولیت کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مقابله با کرونا را به نمایندگی از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برعهده دارد پیشنهاد کرد که شهروندان ایرانی به شکل هوشمند و منفرد سفر کنند.

معاون گردشگری در آخرین نشست جلسه ملی کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مقابله با کرونا که در محل معاونت گردشگری و با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو برگزار شد خبر داد که «سفر هوشمند و منفرد» با رعایت کامل پروتکل الزامات بهداشتی و حفظ سلامت شهروندان به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد شده است.

معاون گردشگری همچنین گفته است، «فردی که برای گذران امور شخصی یا شغلی ناگزیر به سفر است باید خدمات استاندارد و تحت نظارت دریافت کند.»

براساس آنچه معاون گردشگری در سومین نشست کمیته ملی گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مقابله با کرونا گفته است، تمهید مقدمات و شرایط لازم برای سفرهای ضروری و کاری مردم از قبیل تهیه بلیت و مراکز اقامتی مجاز در شرایط جدید پیش آمده به مدیریت بیماری کرونا در کشور کمک می‌کند.

این نشست پس از آن برگزار شده است که حسن روحانی، رئیس‌جمهوری به ستاد ملی مقابله با کرونا ماموریت داد تا از 31فروردین‌ماه بازگشایی بخشی از مشاغل با ریسک متوسط را بررسی کند. بدین‌ترتیب از اول اردیبهشت‌ماه بازارهای سرپوشیده و پاساژهای کشور بازگشایی شدند و روال عادی زندگی در شرایط کرونایی به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی به بخشی از اقتصاد ایران بازگشت. برهمین اساس نیز پلیس راهور ناجا نیز محدودیت تردد خودروها در جاده‌های کشور را برچید و براساس پیگیری‌ها، مراکز اقامتی در برخی استان‌های کشور که با کاهش حجم مبتلایان به کرونا مواجه شدند و رنگ آنها از قرمز به نارنجی و زرد یا حتی سفید تبدیل شده است، قادر به پذیرش مسافر شده‌اند.

در نخستین اظهارنظر در ماجرای آغاز محدود سفرها در دوره کرونا، سیدمصطفی فاطمی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد همین دیروز از آغاز به‌کار مجدد هتل‌های یزد به شکل سختگیرانه خبر داد و  گفت: هتل‌ها با درخواست کتبی و ثبت‌نام در سامانه وزارت بهداشت و تأیید بازرسان اداره میراث فرهنگی استان به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی قادر به آغاز فعالیت هستند.

او اعلام کرده است که در تلاش برای بازگرداندن استان یزد به چرخه گردشگری با رعایت کامل مسائل بهداشتی است و به همین منظور باید هتل‌ها در سامانه وزارت بهداشت ثبت‌نام کرده و کد تأیید فعالیت مجدد دریافت کنند.

جمشید حمزه‌زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران اما درباره آغاز محدود سفر در کشور  گفته است: به‌رغم آنکه هیچ ابلاغیه‌ای از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برای تعطیلی هتل‌ها در شرایط کرونایی ارسال نشده بود، اما در وضعیت شیوع کرونا ستاد‌های استانی مقابله با کرونا تصمیم به تعطیل شدن برخی واحدهای اقامتی گرفتند و حالا نیز تصمیم‌گیری برای پذیرش مسافر در هتل‌ها با ستادهای استانی مقابله با کروناست.

رئیس جامعه هتلداران ایران اعلام کرد: اکنون نیز فعالیت مجدد واحدهای اقامتی براساس تصمیم ستادهای استانی مقابله کروناست.

به گفته او، واحدهای اقامتی در سراسر کشور آماده پذیرش مسافر با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی هستند و جامعه هتلداران ایران نیز در حال پیگیری فعالیت مجدد هتل‌ها و مراکز اقامتی مجاز در تمامی استان‌های کشور در سطح ملی است.

به گفته او، با آغاز فعالیت برخی مشاغل در کشور، استان‌ها نیز به تناسب وضعیت خود در حال تصمیم‌گیری برای آغاز فعالیت برخی هتل‌ها و مراکز اقامتی به‌منظور پذیرش مسافر هستند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری