کد خبر 431960

ثبت نام ۸میلیون دانش آموز در شبکه شاد آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش از ثبت نام ۸ میلیون نفر، تشکیل ۱،۵ میلیون گروه درسی و ۵۱۰ هزار کلاس درس، تبادل ۱۵۰ میلیون پیام طی سه روز گذشته و بارگذاری۶۰ میلیون فایل در شبکه آموزشی دانش آموزان خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در برنامه خبری ساعت ۲۱ شبکه یک سیما با اشاره به راه اندازی شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) اظهار کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان با بزرگترین وقفه آموزشی مواجه شدیم که رئیس جمهور، آموزش و پرورش و خانواده‌ها نگران این موضوع بودند که خوشبختانه با همراهی صداوسیما و پخش برنامه‌های آموزشی دانش آموزان از شبکه‌های آموزش و چهار و حضور فعال معلمان در فضای مجازی توانستیم تا حدی این نگرانی‌ها را رفع کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در فضای مجازی نیاز به یک فضای امن و اختصاصی و مدیریت خودش را داشت، گفت: در این مدت طراحی برنامه اختصاصی آموزش و پرورش را انجام دادیم که این برنامه قابلیت‌های متعددی دارد و می‌توانیم از آن برای آموزش دانش آموزان در این شرایط استفاده کنیم.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه شبکه آموزشی دانش آموزان از نیمه شعبان ثبت نام‌های خودش را در دوره ابتدایی آغاز کرده است، در مورد برخی آمارهایی که در این شبکه ثبت شده است، گفت: تاکنون ۸میلیون نفر در این شبکه ثبت‌نام کرده‌اند که ۶میلیون ۲۰۰هزار نفر آن دانش آموزان بوده‌اند، ۱.۵ میلیون گروه درسی و ۵۱۰هزار کلاس درس تشکیل شده است، طی سه روز گذشته ۱۵۰میلیون پیام در این شبکه تبادل و ۶۰میلیون فایل بارگذاری شده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ممکن است برخی دانش آموزان تحت پوشش این شبکه قرار نگیرند، گفت: آموزش از طریق صداوسیما ادامه خواهد داشت و تیم‌های فنی نیز دایما در حال رصد شبکه شاد هستند تا این شبکه بدون هیچ وقفه‌ای کار کند چرا که تعهد تیم فنی این بوده است تا بارگذاری فایل در این شبکه از سرعت پیام رسان‌های خارجی هم بیشتر باشد.

وی ادامه داد: در کنار همه تهدیدهای کرونا اما خانواده‌ها درگیر آموزش دانش آموزان شده‌اند که اتفاق مثبتی است و امیدواریم این کار در آینده ادامه داشته باشد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حاجی میرزایی در پایان و  در پاسخ به این سوال که آیا آسیب و تهدیدی دانش آموزان را در این فضا تهدید می‌کند، گفت: مهمترین خط قرمز ما این بوده که در این فضا آسیبی به دانش آموزان نرسد و به همین علت شبکه اختصاصی آموزشی دانش آموزان را تاسیس کردیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • نیروی ازاد
  ۰ ۰

  بله این همه دانش آموز شرکت کردن و هر روز از زیاد شدن حقوق معلمان رسمی تو خبرها می‌بینیم ولی معلمان غیر انتفاعی هم پابه پای این معلمان زحمت میکشند و درسها و جلو می‌برند تا نهایتا ماهی 500،600هزار بگیرند یا نه تازه اون هم باید صرف خرید بسته اینترنتی بکنن یه فکری هم بحال اونا بکنید در راه خدا

 • فاطمه نامور
  ۰ ۱

  یه جوری میگه ۸ ملیووووون من خودم ثبت نام کردم ولی از طرف مدرسه کلاسی وجود نداره 😏😏

 • محمد مهدی امیری
  ۰ ۰

  چگونه دانلود ش کنییم

 • حیدر طاهری اصل
  ۰ ۰

  کلاس هشتم دو

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سایت خوبیه به بچه‌ها کمک میکنه.

 • محمد
  ۰ ۰

  خراب است