کد خبر 429082

زالی: وضع تهران به لحاظ کنترل کرونا مطلوب نیست

مدیر ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: وضعیت تهران به لحاظ کنترل بیماری کرونا مطلوب نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علیرضا زالی، در پاسخ به این سوال که چرا مردم در دو روز اخیر اینگونه به خیابان‌ها آمدند و این ترددها چه عوارضی در بحث کنترل بیماری خواهد داشت، افزود: با وجود همه همراهی‌هایی که مردم در روز طبیعت داشتند، اما در بیشتر استان‌های کشور به ویژه در استان تهران شاهد تغییر بسیار جدی در حضور و تردد افراد در شهرها بودیم و متأسفانه در زمانی شاهد این افزایش ترددها هستیم که آمارها در بیمارستان‌های تهران کماکان رو به افزایش است.

وی گفت: در بخش بستری عادی در مقایسه با روز گذشته ۲۵ درصد افزایش و در بخش مراقبت‌های ویژه با ۱۵ درصد افزایش روبرو بودیم و مراجعان عمومی به بیمارستان‌ها در مقایسه با روز گذشته ۲۸ درصد افزایش داشته است و در نهایت همه آمارهای ما در مقایسه با دیروز افزایش داشت.

زالی افزود: این آمارها خود می‌تواند بازتابی از میزان ابتلاء در سطح شهر باشد و همانطور که دیروز هم تأکید کردم واقعاً نیاز است که مردم همکاری بیشتری کنند و دولت هم سریع‌تر همه مواردی را که می‌تواند به کاهش حضور مردم در جامعه منجر شود به کار ببندد که نمونه آن بسته‌های حمایتی و تسهیلاتی است که موجب رفع مشکلات کسبه می‌شود.

وی گفت: ما با مسائل نگران کننده‌ای هم مواجهیم و با وجود اینکه مقرر شد افراد دورکاری کنند، اما مسئولان برخی ادارات تمکین نمی‌کنند.

زالی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با اداره‌های متخلف برخورد می‌کنید، افزود: ما به استاندار تهران گفته ایم و وی همکاری می‌کند، اما شاهدیم که برخی‌ها بخشنامه دولت را هم اجرا نمی‌کنند و دیروز شاهد بودیم برخی کارمندان تماس گرفتند و گله می‌کردند که به محل کار رفته اند، اما زمان تقلیل ساعت برای آنان اعمال نمی‌شود.

وی گفت: برخی افراد هم در اداره‌ها اعم از دولتی و غیردولتی به تشخیص خودشان عمل می‌کنند و به مصوبات ستاد ملی توجه نمی‌کنند و همین‌ها موجب نگرانی ما است و ترددها را افزایش می‌دهد.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، افزود: از ستاد ملی مجدد درخواست کردیم حتماً جنبه‌های بازدارنده، تشویقی و حمایتی را برای اقشار فرودست به کار ببندد و این موارد سریع‌تر عملیاتی شود چرا که با این وضع ما در سطح شهر شاهد استمرار حضور پر تراکم افراد خواهیم بود.

زالی گفت: ما هشدار جدی می‌دهیم که وضع استان تهران به لحاظ کنترل بیماری کرونا مطلوب نیست و هم مردم و هم مسئولان باید نگاه ویژه‌ای به استان داشته باشند و با رعایت همه ملاحظات باید بتوانیم این بیماری را کنترل کنیم، اما سطح عمیق ترددها در روزهای گذشته موجب خستگی تیم‌های درمانی ما نیز شده است.

وی افزود: انتظار می‌رفت پس از فراز و نشیب‌های روزهای گذشته بخشی از بار کاری عزیزان ما به خصوص جامعه پزشکی و پرستاری کاهش پیدا کند، اما متأسفانه بیشتر بیمارستان‌های ما در طول دو روز گذشته از افزایش مراجعان شکایت دارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر