{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 429021

سخنگوی وزارت بهداشت ایران در پاسخ به پرسش خبرنگار آناتولی راجع به روند شیوع در شهرهای مختلف این کشور، وضعیت تهران را قرمز دانست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آناتولی، کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری ویدیویی در پاسخ به خبرنگار آناتولی اظهار داشت: «وضعیت شهر تهران قرمز است. کوچکترین عدم مراعات و ساده گرفتن موضوع به راحتی می تواند خیز مجدد را ایجاد کند».

وی افزود: در تهران کاهش تعداد مرگ و میر و بستری داشتیم، اما با بازگشت مردم به شهر و آغاز به کار مشاغل باید منتظر هفته آینده و افزایش آمار باشیم.

جهانپور با بیان اینکه اکثر شهرهای ایران با طغیان بیماری روبرو هستند، از عملکرد چین در این زمینه نیز انتقاد کرد و گفت: 

«چین با ارائه آمار و مدارکش نسبت به بیماری کووید-19 شوخی تلخی با دنیا کرد. همه کشورهای درگیر این بیماری به استناد مدارک چین تصور کردند بیماری شبیه و آسان‌تر از بیماری آنفلوآنزا است. چنین نیست و نمی‌شود گفت دوره این بیماری دو ماه است».

وی با بیان اینکه روند کاهشی امروز در ایران به دلیل فاصله گذاری اجتماعی است، تصریح کرد:

«برخی پس از تعطیلات رسمی از خانه خارج شدند و در برخی شهرها مشاغل و اصناف به پیشواز آغاز کار رفتند. این ممکن است ما را از حالت مطلوب خارج کند و 7 تا 10 روز آینده به آمار ما اضافه می شود».

گفتنی است بر اساس آمار رسمی دولت ایران تاکنون 58 هزار و 226 نفر در این کشور به ویروس کرونا (کووید-19) مبتلا شده و 3603 تن از آنان نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری