کد خبر 428803

تولید ماسک مخصوص ناشنوایان +عکس

ماسک‌های عادی مناسب ناشنوایان نیستند چرا که لب‌های فرد را پوشانده و اگر افراد زبان اشاره بلد نباشند، برقراری ارتباط از طریق لب‌خوانی از بین‌ می‌رود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرارو، یک دانشجو در کنتاکی آمریکا به ساخت ماسک‌هایی برای ناشنوایان و کم‌شنوایان شروع کرده تا از آنان در مقابل انتشار ویروس کرونا حفاظت کند.

بر اساس این گزارش، اشلی لارنس در شبکه اجتماعی فیسبوک درباره این ماسک توضیح داد و گفت ماسک‌های عادی مناسب ناشنوایان نیستند چرا که لب‌های فرد را پوشانده و اگر افراد زبان اشاره بلد نباشند، برقراری ارتباط از طریق لب‌خوانی از بین‌ می‌رود.

این مشکل همزمان به این معنی است که این افراد قادر نیستند حرف افرادی را درک کنند که ماسک به صورت دارند چون دهان آنان کاملا پوشیده می‌شود. به منظور مقابله با این نکته، لارنس ماسک‌هایی تولید کرده که در قسمت دهان، یک پنجره شفاف دارد.

این دختر در فیسبوک نوشته است: درست قبل از همه‌گیری بیماری این ماسک تولید و به مرحله تجاری رسید تا به ناشنوایان کمک کند که دهان پزشک معالج را برای لب‌خوانی مشاهده کنند. به دلیل کمیاب شدن ماسک، همه شروع کردند به ساختن ماسک برای استفاده شخصی خود‌شان، و من هم فکر کردم:‌ چرا برای همه درست نکنم؟

یک نفر درباره آن اینطور نظر داد:‌ من حقیقتا عاشق این شدم! من مشکل شنوایی دارم و اگر پزشکان از این نوع ماسک استفاده کنند کمک بزرگی به من می‌شود.

یک نفر دیگر گفت:‌ فوق‌العاده است، عالی است! نیاز زیادی به این ماسک وجود دارد.

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا تا پایان روز جمعه ۳ آوریل به ۷۴۰۶ نفر رسید.

بنا بر آمار منتشر شده از سوی دانشگاه جان هاپکینز، تنها در ۲۴ ساعت منتهی به عصر جمعه، نزدیک به ۱۵۰۰ نفر دیگر از مبتلایان به کووید ۱۹ در این کشور جان باختند که بدترین رکورد ۲۴ ساعت مرگ و میر این بیماری در آمریکا طی یکماه اخیر محسوب می‌شود.

ماسک ناشنوایان

ماسک ناشنوایان

ماسک ناشنوایان

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری