{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 427492

سرپرست فرمانداری رباط کریم طرح فاصله گذاری اجتماعی در راستای پیشگیری از شیوه ویروس کرونا را مطلوب خواند و گفت: با اجرای این طرح تردد در اتوبان تهران- قم ٨٣ درصد کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، منصور سالکی روز شنبه افزود: روند اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ماه امسال ادامه دارد و تمامی مسئولان مربوطه اعم از نیروهای بسیج، سپاه پاسداران، نظامی و انتظامی، هلال احمر و نمایندگان فرماندار در محل های خروجی شهر حضور دارند.

وی ادامه داد: زیبنده است مردم با همکاری های لازم از عبور و مرور غیرضروری خودداری کنند در غیر این صورت با متخلفان برابر قانون برخورد می شود. 

سالکی در خصوص غربالگریی کرونا میز گفت: علاوه بر طرح فاصله گذاری اجتماعی، طرح غربالگری نیز طبق دستور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنان به شدت و دقت در حال اجرا است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  اعلام کرد: براساس یافته های قطعی آزمایشگاهی از ظهر دیروز تا امروز ۹ فروردین ۱۳۹۹ در کشور، سه هزار و ٧٦ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و تعداد مبتلایان به این ویروس کرونا به ٣٥ هزارو ٤٠٨  نفر رسیده است.

دکتر  کیانوش جهانپور  گفت: خوشبختانه تاکنون ١١ هزارو ٦٧٩ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود دو هزارو ٥١٧ نفر در کشور محروم شده ایم.

جهانپور تصریح کرد: سه هزارو ٢٠٦ نفر از میتلایان به کرونا در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

وی گفت: اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و تقویت بیماریابی، افزایش آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای انجام آزمایش تشخیص کووید۱۹ و البته رعایت نکردن بخشی از جامعه به توصیه های وزارت بهداشت، از دلایل افزایش تعداد موارد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری