کد خبر 426873

افزایش تولید ماسک پنج‌لایه در کشور

شرکتهای دانش بنیان تولید ماسک پنج‌لایه را برای کادر درمانی کشور را بیشتر کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان کشور، خط تولید ماسک N95 را راه‌اندازی کرد. با این اقدام فناورانه روزانه 15 هزار ماسک تولید می‌شود‌ البته پیش از این نیز دانش‌بنیان‌ها در میدان مبارزه با کرونا خوش درخشیدند و با تولید تجهیزات مناسب پیشگیری و درمان آن را شتاب دادند.

رضا میکائیلی مدیر شرکت دانش بنیان رادیس صنعت هوشمان ارتاویل درباره این اقدام گفت: دستگاه تولید کننده ماسک N95 در این خط تولید با استفاده از فناوری جوش التراسونیک و به صورت روتاری طراحی و ساخته شد که همزمان توان جوش و برش تا 7 لایه را دارد.

وی ادامه داد: در این خط ظرفیت تولید 5 هزار ماسک در هر شیفت 7 و نیم ساعت وجود دارد. در حال حاضر نیز 15 هزار ماسک به صورت روزانه تولید می‌کنیم. البته با رفع گلوگاه‌های فرآیند خطوط  تولید این ظرفیت تا 30 هزار ماسک در روز قابل افزایش است.

میکائیلی همچنین بیان کرد: ماسک‌های تولید شده از نوع N95 پنج لایه سوپاپ دار هستند که مناسب برای مبارزه با ویروس کرونا است. این اقدام گامی برای تامین انواع ماسک مورد نیاز کادر درمان، پرستاران و پزشکان است و پخش آن در بیمارستان‌های کشور آغاز شده است.

به گفته وی، خط تولید ماسک 3 لایه جراحی نیز توسط این شرکت دانش بنیان در حال راه اندازی است تا به وسیله آن روزانه 60 هزار ماسک 3 لایه جراحی تولید شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر