کد خبر 425738

چین: داروی ژاپنی ضدکرونا موثر است

دولت چین اعلام کرده داروی آنفولانزای تولید شده توسط یک شرکت ژاپنی در درمان ویروس کرونای جدید موثر است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، دولت چین روز سه شنبه اعلام کرد که داروی آنفولانزای تولید شده توسط شرکت گروه هولدینگ فوجی فیلم در درمان ویروس کرونای جدید موثر است.

پکن از قبل توصیه به استفاده از داروی فاویپیراویر که تحت برند آویگان توسط شرکت شیمیایی فوجی فیلم تویوما تولید و به فروش می رسید را آغاز کرده است.
ژانگ ژیانمین، مدیر مرکز ملی توسعه بیوتکنولوژی وزارت علوم چین در کنفرانس خبری خود گفت: این دارو بسیار ایمن و به طور مشخص موثر است.

شرکت فوجی فیلم تویوما این دارو را در سال 2014 تولید کرد. این دارو از ماه فوریه در ژاپن برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا تجویز شده است.
امروز (چهارشنبه) ارزش سهام فوجی فیلم تا 15.4 درصد افزایش یافت.

آزمایشهای کلینیکی بر روی 200 بیمار در بیمارستانهای ووهان و شنژن انجام شد. نتایج حاکی از آن بود که تست بیمارانی که این دارو را مصرف کرده اند در مدت زمان کوتاهی منفی شد.

به گفته ژانگ بیمارانی که از فاویپیراویر استفاده کرده اند در مدت 4 روز تست آنها منفی اعلام شده درحالی که این زمان برای گروه کنترل 11 روز بوده است. 

طبق یک آزمایش کلینیکی دیگر تب بیمارانی که این دارو را مصرف کرده اند به طور میانگین در مدت 2.5 روز از بین رفت . این درحالی است که مدت زمان لازم برای کاهش تب در بیماران دیگر 4.2 روز بود.

از سوی دیگر تنها 8.2 درصد از بیمارانی که از این دارو استفاده کرده اند به کمکهای تنفسی نیاز دارند،درحالیکه 17.1 درصد از بیماران در گروه کنترل به تجهیزات تنفسی نیازمند بودند.

آویگان در سال 2014تحت این شرط در ژاپن مجوز دریافت کرد که تنها درصورتی مورد استفاده قرار گیرد که دولت تصمیم به مبارزه با یک ویروس آنفولانزای جدید و یا شیوع مجدد آنفولانزا را بگیرد.

نتایج آزمایشات حاکی از آن بود که این دارو می تواند باعث بدشکلی در انسان شده و همچنین احتمال انتقال آن به اسپرم وجود دارد.

باوجود افزایش ارزش سهام فوجی فیلم هنوز مشخص نیست که اگر چین اقدام به تولید این دارو کند، شرکت ژاپنی چطور از این موضوع به سود خواهد رسید. از سوی دیگر سخنگوی فوجی فیلم اعلام کرد که در آزمایشات چین درخصوص این دارو حضور نداشته و از این رو همچنان مشغول ارزیابی آنها است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر