{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 425439

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی از برگزاری مراسمات زیرزمینی و عرضه قلیان توسط برخی کسبه خبر داد و گفت: عمدتاً اینها واحدهای صنفی فاقد مجوز هستند و در نظارتهای انتظامی قطعاً برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سرهنگ صادق رضادوست درباره نظارت پلیس اماکن بر واحدهای صنفی در روزهای اخیر، اظهار کرد: پلیس نظارت بر اماکن عمومی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور، بر اساس وظایف و مأموریتهای محوله در صنوف و اماکن عمومی، ضمن تعامل با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتاق اصناف ایران در بخشنامه‌هایی به رده‌های متناظر در سراسر کشور موضوع تعطیلی برنامه‌های هنری و سینمایی تا عادی شدن وضعیت، عدم عرضه مواد دخانی و توصیه‌های بهداشتی را در واحدهای صنفی ابلاغ کرده است.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ادامه داد: به منظور جلوگیری از هرگونه اقدام سودجویانه و سوءاستفاده افراد فرصت‌طلب و محتکر در فضای مجازی و حقیقی و به دنبال آن کمبودهای ناشی از احتکار، افزایش قیمت اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده، از اوایل اسفندماه از طریق رده‌های متناظر در سراسر کشور و با همکاری وزارتخانه‌های بهداشت، صمت و سازمان تعزیرات حکومتی بر فعالیت مراکز تولیدی، توزیعی و خدماتی به صورت مستمر نظارت داشته و با افراد متخلف قاطعانه برخورد می‌شود و این موضوع همچنان در دستور کار این پلیس قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: در طول این دوره مقادیر زیادی از اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده از جمله ماسک، دستکش، مایع ضدعفونی‌کننده، پدهای الکلی و سایر اقلام بهداشتی که توسط محتکران در انبارها دپو یا خارج از شبکه تعریف شده و به صورت مخفیانه و با قیمتهای گزاف توزیع می‌شد کشف و متهمان به مراجع قضائی معرفی شده‌اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: برابر بررسی‌های انجام شده میدانی، اکثر واحدهای صنفی از ارائه خدماتی که باعث تشدید شیوع بیماری کرونا می‌شود، خودداری کرده و همراهی و همکاری خوبی را با پلیس و سایر دستگاه‌های مرتبط نظارتی دارند که قابل تقدیر و تشکر است.

رضا‌دوست افزود: متأسفانه برخی کسبه بدون توجه به هشدارهای ستاد ملی مبارزه با کرونا، اقدام به برگزاری مراسمات زیرزمینی و عرضه قلیان می‌کنند که عمدتاً اینها واحدهای صنفی فاقد مجوز هستند و اقدام آنها موجب تشدید شیوع این بیماری می‌شود و در نظارتهای انتظامی قطعاً برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد که با تعدادی از اینها برخورد قانونی هم صورت گرفته است.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی یادآور شد: هموطنان عزیزمان باید توجه داشته باشند که نیروی انتظامی به طور مستمر بر فعالیت اصناف و کسبه نظارت دارد و به مردم عزیزمان این قول را خواهیم داد که با محتکران و افراد فرصت‌طلبه قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

رضادوست خاطرنشان کرد: ما همواره در کنار مردم هستیم و از تمام شهروندان تقاضا داریم همانند گذشته با پلیس همراهی و همکاری لازم را داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلفی در واحدهای صنفی واماکن عمومی، مراتب را به شماره‌های 197 و 110 گزارش کنند تا در نخستین فرصت، اقدامات قانونی نسبت به برخورد با آنها به عمل آید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری