{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 425252

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت با بیان اینکه اگر میزان ایزولاسیون به ۷۰درصد برسد، ابتلا و مرگ و میر ۷تا ۱۰برابر کاهش می‌‌یابد، گفت: مردم در خانه بمانند و کرونا و عوارض آن را جدی بگیرند؛ ۱۴میلیون نفر در بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری شده‌‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، وزیر بهداشت با بیان اینکه اگر 25 درصد ایزولاسیون را به 40 درصد برسانیم باعث کاهش 50 درصد موارد ابتلا به ویروس کرونا می‌‌شود، اظهار کرد: اگر این میزان ایزولاسیون به 70 درصد برسد، بین 7 تا 10 برابر ابتلا و مرگ و میر کاهش می‌‌یابد.

وی افزود: از مردم خواهش می‌‌کنم تا در خانه بمانند و کرونا و عوارض آن را جدی بگیرند. اگر مردم تا پایان تعطیلات نوروز در خانه بمانند، می‌‌توانیم بر ویروس غلبه کنیم.

نمکی با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا، تصریح کرد: از زمان شروع این طرح تاکنون توانسته‌‌ایم 14 میلیون نفر را از طریق خوداظهاری و تماس تلفنی تحت پوشش خدمات بهداشتی و مشاوره‌‌ای قرار بدهیم. از این تعداد حدود 1605 نفر در بیمارستان‌‌ها بستری شده‌‌اند و بقیه افراد با نسخه به منزل یا مراکز بهداشتی و درمانی ارجاع داده شده‌‌اند. در روزهای آینده کل کشور را با سرعت بیشتری تحت پایش قرار خواهیم داد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری