کد خبر 425185

ایران با ۳۲.۹درصد بهبودی از بیماری کرونا در رده دوم جهان

طبق آمار، کشور ایران بعد از چین با ۳۲.۹ درصد بهبودیافته نسبت به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در رده دوم جهان قرار دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، با شیوع ویروس کرونا (کووید19) در جهان و گستردگی آن، تاکنون 169 هزار و 160 نفر در جهان به این بیماری مبتلا شده‌اند.

 تعداد مبتلایان در هر کشوری متناسب با میزان درگیری آن کشور با این ویروس است؛ کشور چین به عنوان مبدا شیوع این بیماری با تعداد 80 هزار و 860 مبتلا در رده اول قرار دارد؛ بعد از این کشور به  ترتیب کشورهای ایتالیا، ایران، کره جنوبی و اسپانیا قرار دارند.

نکته قابل توجه این است که با وجود گذشت هفته‌ها از این بیماری، برخی از کشورها توانسته‌اند از افزایش روزانه تعداد مبتلایان بکاهند و برخی از کشورها نیز کماکان شاهد افزایش تعداد مبتلایان هستند.

طبق بررسی "کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت" تا 25 اسفند در اروپا، مقدار افزایش تعداد مبتلایان 35 درصد است که این تعداد روزانه در حال افزایش است؛ کشور ایران نیز در ابتدای شیوع این ویروس 35 درصد افزایش را تجربه کرده است اما با گذشت زمان و اقدامات انجام شده این تعداد به 11.5 درصد کاهش پیدا کرده است.

کشور آمریکا نیز با افزایش تقریبا 35 درصدی روزانه مواجه است؛ وضعیت در کشور ژاپن نیز متفاوت است زیرا میزان آزمایش‌ها در این کشور بسیار کم بوده است.

ویروس کرونا , کشور چین , قاره اروپا ,
علاوه بر افزایش مبتلایان، این کمیته به بررسی تعداد بهبودیافتگان در این کشورها پرداخته است؛ این نمودار نشان می‌دهد کشور ایران بعد از کشور چین، بیشترین تعداد بهبودیافتگان از بیماری کرونا را به خود اختتصاص داده است.

کشور چین با 67.1 درصد بهبودیافته نسبت به مجموع مبتلایان، در رده اول جهان قرار دارد؛ بعد از چین، کشور ایران با 32.9 درصد بهبود یافته نسبت به مجموع مبتلایان در رده دوم جهان قرار دارد.

کشورهای ایتالیا، اسپانیا و کره جنوبی به ترتیب با 9.1 درصد، 8.1 درصد و 6.3 درصد بهبودیافته نسبت به تعداد مبتلایان، در رده‌های دوم تا پنجم جای گرفته‌اند.

ویروس کرونا , کشور چین , قاره اروپا ,

 
بیشتر بخوانید
ارسال نظر